Так, глава держави пропонує розірвати консульську угоду з країною-агресоркою. Тепер за пропозицію Зеленського мають проголосувати народні обранці.

Цікаво Єдність – це найбільш ефективна зброя, – Зеленський традиційно звернувся до українців

Президент вніс новий законопроєкт

Володимир Зеленський направив до Верховної Ради проєкт закону, який дозволить припинити дію Консульської конвенції між Україною та Росією. Зокрема, двосторонній документ був підписаний ще у 1993 році.

Наразі президентську ініціативу щодо розірвання консульської угоди з Росією переглядає керівництво Верховної Ради. Далі пропозицію Зеленського мають відправити на розгляд комітету Верховної Ради, а згодом уже винести на загальне голосування у парламентську залу під час засідання парламенту.

Україна розірвала дипвідносини з Росією

  • Після того, як російська армія здійснила повномасштабне вторгнення на територію України 24 лютого 2022 року, Україна повністю розірвала дипломатичні відносини з країною-агресоркою. Зеленський наголосив, що у наших держав різна історія.
  • Так, глава держави відзначив, що Україна захищається і не віддасть своєї свободи, щоб там не думали у Москві. А Росія підло напала на нашу державу, як це зробила нацистська Німеччина у роки Другої світової війни.
  • Варто зазначити, що за два дні до цього Зеленський отримав запит щодо розриву дипвідносин із Росією. Тоді він пообіцяв розглянути прохання українського МЗС.