Рішення було прийнято не зовсім правильно і його скасують, – президент

Зеленський під час брифінгу з прем'єр-міністром Ірландії розповів, що 6 липня було окреме засідання з військовими щодо рішення Генштабу 5 липня. Йдеться про так звані обмеження пересування військовозобов'язаних під час воєнного стану.

До теми Обмеження виїзду з області: Зеленський просить не ухвалювати без нього рішень й чекає доповіді

За підсумками цього засідання вирішили скасувати попереднє рішення Генштабу ЗСУ.

Ми вирішили, що рішення було прийнято не зовсім правильно і його скасують. Деталі говорять, що воно ухвалене неправильно і є погодження щодо цього рішення,
– сказав Зеленський.

Також глава держави прокоментував можливі непорозуміння між ним та Генштабом ЗСУ. Зеленський запевнив, що ніяких непорозумінь немає.

"Це дрібна помилка у порівнянні з тією великою єдністю, яку ми демонструємо перед обличчям російської загрози. Це просто дрібниця. Це ні про що", – резюмував він.

Що відомо про обмеження пересування військовозобов'язаних

  • У Генштабі ЗСУ 5 липня нагадали про норму Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". Там повідомили, що розробили Порядок надання дозволу на виїзд за межі місця проживання чи перебування громадянам України, які перебувають на військовому обліку, під час воєнного стану.
  • Як заявляв Залужний, призовники та військовозобов'язані, які планують виїзд за межі своїх районів та областей, у воєнний час мають брати дозволи у територіальних центрах комплектування. Передбачалося, що документ надається на термін від 30 діб до року.
  • Президент Володимир Зеленський 6 липня наказав скасувати заборону щодо переміщення військовозобов'язаних. Після цього Валерій Залужний повідомив, що на засіданні Ставки Верховного Головнокомандувача ЗСУ вирішили скасувати рішення та відправити на доопрацювання.
  • Слід зазначити, що ця тема викликала неабиякий резонанс та негатив в українському суспільстві. Залужний наголошував, що рішення скасували з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання.

Варте вашої уваги – детальне пояснення скандалу про пересування військовозобов'язаних: дивіться відео