Зеленський наголосив, що підтримка ООН для України є дуже важливою. Особливо у час відкритої війни. Президент назвав візит генсека ООН до Києва важливим сигналом, повідомляє 24 канал.

Зауважте "Неможливо забути": генсек ООН апелюватиме до Росії для її співпраці з міжнародним слідством

Український лідер наголосив: дуже важливо, що Гутерреш побачив усе на власні очі. Генсек ООН не обмежився візитом до Києва, а також поїхав до Бородянки.

Зеленський назвав пріоритети розмови

Президент заявив, що на порядку денному є декілька питань, пов'язаних з безпекою. Зеленський наголосив, що через блокування портів та руйнування інфраструктури постає питання харчової безпеки Європи, Азії та країн Африки.

Україна хоче залишитися надійним партнером щодо постачання продуктів. Зеленський наголосив, що це – не лише питання економіки та бізнесу. Мовиться про людяність, гуманність, надійність.

Зеленський наголосив, що планує обговорити з генсеком ООН такі питання:

  • розблокування міст (насамперед – на Сході та Півдні). Президент наголосив, що необхідно евакуювати поранених та забрати тіла убитих;
  • гуманітарної допомоги;
  • розблокування морських портів.

Гутерреш про візит до Бородянки

  • Генсек ООН відвідав Бородянку.
  • Побачене вразило Гутерреша. Він зізнався, що уявив свою родину, яка могла б бути в одному зі зруйнованих будинків. Гутерреш також уявив своїх онучок, які тікають у паніці.
  • Генсек ООН наголосив, що така війна є абсолютним злом. З жертвами та постраждалими мають бути серця усіх людей.

Важливо – Антоніу Гутерреш зустрівся з Зеленським у Києві: дивіться відео