Зокрема, глава держави наголосив на тому, що заяви Росії про нібито використання "лазерної зброї" радше свідчать про негаразди окупантів. Також розповів, що затвердив продовження воєнного стану в Україні. Про це повідомляє 24 канал із посиланням на звернення президента.

Зауважте Зеленський вручив ордени "Золота Зірка" українським воїнам, які мають звання Героя України

Що це за заява про лазерну зброю

Про використання такого озброєння в цей день заявив один з представників російської держави. При цьому він акцентував, що використання комплексів лазерної зброї "Задіра" потрібне для економії ракет.

Привертати до себе увагу той факт, що їм знадобилось економити ракети і якось це пояснювати. Тобто, більш ніж дві тисячі ракет, які російська армія випустила по Україні, були основною частиною їхнього запасу ракет. Тобто, далі – тільки залишки,
– сказав президент.

Також він згадав і те, що ми вже бачили як воює Росія. Тобто недосвідченими строковиками, яких кидають у бій, наче гарматне м'ясо. Також фосфорними боєприпасами, якими спалюють школи. "І ракетами, більшість з яких витрачена російською армією на знищення абсолютно цивільної інфраструктури без жодного стратегічного саме воєнного результату", – підкреслив очільник України.

Навів аналогію з нацистською Німеччиною

Зауважив президент і на тому, що поведінка російського керівництва стає все більше схожою на керівництво 3 рейху. В пропаганді нацистської Німеччини був термін "вундерваффе" – тобто "чудозброя".

Чим ясніше ставало, що у нацистів немає шансів перемогти війну, тим більше було розмов про дивовижну зброю. Мовилося про засіб, який нібито є таким потужним, що забезпечить перелом у війні. "Ось бачимо, що на третьому місяці повномасштабної війни Росія пробує знайти свою "вундерваффе". Це все точно свідчить про повний провал вторгнення", – зауважив Володимир Зеленський.

Тому, на його думку, поразка нашого ворога справді є лише справою часу. Проте відповідь на питання "скільки часу це займе?" даватиме вже не пропаганда Кремля, а реальна ситуація на полі бою.

Окуповані міста мають знати, що Україна повернеться

Президент вже підписав указ про продовження воєнного стану в Україні. Це ж стосується й строку продовження загальної мобілізації, яку оголосили через повномасштабне вторгнення Росії.

Він висловив сподівання, що Верховна Рада найближчим часом підтримає це рішення. Адже в нашої армії й усіх, хто захищає державу, мають бути юридичні інструменти, щоб діяти спокійно.

Херсон, Мелітополь, Бердянськ, Енергодар, Маріуполь і всі-всі наші міста і громади, які перебувають під окупацією, – під тимчасовою окупацією, – мають знати, що Україна повернеться,
– наголосив Зеленський.

Про те, що наша держава нікого не кидає й повертає все, що належить Україні по праву, президент говорив цього ж дня у зверненні до Дня вшанування пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу. Ввечері він також наголосив, що ми пам'ятаємо й про Крим, який Росія окупувала у 2014 році.

Важливо Зеленський відзначив державними нагородами 197 військових ЗСУ, 5 з них – посмертно

Звернення Володимира Зеленського за 18 травня: дивіться відео