У зверненні Зеленський традиційно говорив про найважливіші події дня. Президент повідомив, що у ЄС схвалили виділення 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги для України, інформує 24 канал.

Зауважте Наслідки деокупації Куп'янська та зміна оборонної стратегії США: вплив контрнаступу ЗСУ на світ

Окрім того, вже є рішення Ради ЄС про зупинення угоди про спрощений візовий режим між ЄС і Росією. За словами Зеленського, воно запрацює з понеділка, 12 вересня. Окрім того, наявні конкретні рекомендації Єврокомісії щодо візових обмежень для росіян.

Зеленський зауважив, що мовиться про захист Європи. Ухвалене рішення ускладнить цинічне використання Європи з боку росіян, які не хочуть боротися проти війни, а воліють розважатися, ніби й немає російського терору.

"Об'єднана Європа – це друга мішень для Росії після нашої держави, нашої незалежності. І це правильно, що Європа захищається", – заявив Зеленський.

Зеленський зауважив, що 9 вересня обговорив цю тему з друзями України: президентом Латвії та прем'єр-міністром Польщі, які завітали до Києва.

Президент наголосив, що рекомендації на загальноєвропейському рівні – дуже вагомі. Однак є юридичний простір, аби піти далі та зробити більше, як-от країни Балтії та Польща.

Деталі візиту

Зеленський розповів, що під час візиту українських друзів до Києва також обговорили двосторонню співпрацю з країнами ЄС. Зокрема, мовиться про спрощення процедур на кордоні. Необхідно прибирати бар'єри, які заважають людям та компаніям.

Окрім того, Зеленський обговорив з прем'єр-міністром Польщі черги на кордоні між країнами. Також темами розмови були:

  • питання спільного митного контролю;
  • розширення пунктів пропуску на кордоні;
  • спрощення поштового обміну між Україною та державами ЄС.

Зеленський про успіх ЗСУ на фронті

Президент розповів, що ЗСУ, розвідка та СБУ успішно продовжують активні дії на кількох оперативних напрямках.

На цей час Збройні Сили України звільнили та взяли під контроль понад 30 населених пунктів у Харківській області. У частині сіл регіону тривають заходи з перевірки та убезпечення території, поступово беремо під контроль нові населені пункти – всюди повертаємо український прапор і захист для всіх наших людей,
– заявив Зеленський.

Український лідер звернувся до блогерів та попросив їх не поспішати з повідомленнями про активні дії ЗСУ на передовій. Президент наголосив, що це ускладнює завдання для українських героїв.

Зеленський подякував:

  • розвідникам та спецслужбовцям, які проявили себе дуже результативно;
  • бійцям 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого;
  • морським піхотинцям 503-го батальйону за мужність на Донеччині;
  • воїнам-розвідникам 131-го окремого розвідувального батальйону.

Зеленський зустрівся з Халуком Байрактаром

Президент у Києві також зустрівся з Халуком Байрактаром. Зеленський вручив йому орден "За заслуги" І ступеня.

Звернення Зеленського 9 вересня: дивіться відео