Адже саме 21 березня друга річниця звільнення Київської області. Тож перед цим президент ушанував пам'ять українських бійців, полеглих у битві за Мощун, пише 24 Канал.
Дивіться також "Не йти і вмирати за Донбас": Боррель переконаний, що Європа все ще може уникнути війни з Росією
Що сказав Зеленський у зверненні на саміті ЄС
Саме в ці дні два роки тому російське військо було зупинено під нашою столицею. Тоді українці довели, що російські поразки – це не фантастика, а проста реальність, яку можна забезпечити,
– сказав Зеленський.
Президент пояснив, що зараз треба чітко розуміти нашу спільну європейську мету. Адже система Путіна повинна програти в цій війні проти України.
"Це війна Росії не тільки проти України, але і проти всіх нас, проти ваших країн, проти всієї нашої Європи і європейського способу життя. Путін намагається влаштувати протилежний до європейського лад. У його системі люди взагалі не мають значення. Права людини, гідність усіх громад у суспільстві, рівність народів – всього цього для путінської системи просто не існує", – пояснив Зеленський.
Він додав, що Путін повинен програти. Адже це питання життя і смерті для всього, що є цінним для нас у Європі. Тому що ніде в Європі не повинно переважати насильство і деградація, як це відбувається в Росії.
Зеленський сказав, що зараз потрібно Україні
Володимир Зеленський пригадав, що Росія у ніч проти 21 березня цинічно атакувала Україну 31 ракетою. Наші військові збили всі ворожі ракети, включно з балістичними. Проте тих систем ППО, які є в нас недостатньо для захисту всієї нашої території від російського терору.
Президент пояснив, що річ у тому, щоб потрібно захистити всю територію України.
Закликаю вас допомогти захистити наші міста – Харків, Суми, Дніпро, Одеса, Херсон та інші. Нам потрібно забезпечити надійний захист неба над лінією фронту. Ми повинні змусити Путіна програти битву за українське небо, і якщо він це зробить – він втратить і землю,
– сказав президент.
Він також зазначив, що Збройним Силам України потрібні боєприпаси. Президент подякував Раді ЄС за створення Фонду допомоги Україні на 5 мільярдів євро та за підтримку ініціативи Чехії щодо закупівлі снарядів для наших солдатів.
Проте Зеленський сказав, що Європа може надати більше снарядів Україні. Адже світ не повинен думати, що Путін готує для Балтії чи інших частин Європи, якщо можна знищити його агресивний потенціал зараз.
Дивіться також Україна – в центрі уваги: які теми будуть обговорювати на саміті лідерів країн ЄС в Брюсселі
Що сказав президент про оборонну самодостатність, політичну консолідацію та зерно
Володимир Зеленський пояснив, що Європі потрібна справжня оборонна самодостатність. За словами Зеленського, цього можна досягти тільки збільшенням виробництва зброї та боєприпасів. Президент додав, що Україна демонструє – це можна зробити досить швидко. Також він закликав не втрачати час, необхідний для активізації оборонного виробництва.
Зеленський пояснив, що антиєвропейські дії Росії вимагають не тільки військової, а й економічної та політичної консолідації.
Ми в Україні не можемо змиритися з тим, що підґрунтям російського терору є тиск на нашу країну в торгових питаннях. Я вдячний усім тим у Європі, хто також вважає цей тиск неприйнятним,
– зауважив Зеленський.
Він сказав, що продовження режиму лібералізації торгівлі з ЄС є не просто питанням певних товарів, а питанням здатності протистояти російській агресії.
У цьому контексті президент сказав, що доступ Росії до європейського аграрного ринку поки що необмежений.
"І коли українське зерно викидають на дороги чи залізничні колії, російські продукти все одно везуть до Європи, а також товари з підконтрольної Путіну Білорусі. Це не справедливо. Ще більш несправедливо, коли хтось намагається зруйнувати системні торговельні рішення, які існують роками та працюють на підтримку всієї Європи. Спроби торгового сепаратизму всередині Європи послаблюють весь континент", – заявив Зеленський.
Зеленський згадав про вступ України в ЄС та заморожені активи Росії
Президент сказав, що початок реальних переговорів про вступ України є одним з ключових елементів мотивації українців у боротьбі з Росією. Тобто українці мають бачити наближення ЄС. Адже Київ виконує свою частину зобов'язань щодо внутрішньої трансформації.
Ми знаємо, що ЄС має рамки для переговорів, готові для вашого розгляду. Її схвалення могло б суттєво підтримати наш народ і надіслати правильний сигнал усій Європі після виборів до Європейського парламенту в червні,
– додав Зеленський.
Президент України сказав також, що у справедливому використанні заморожених активів Росії потрібен прогрес. Адже Кремль має заплатити найвищу ціну за війну й це відповідає як букві, так і духу закону.
Звернення Зеленського на саміті ЄС: дивіться відео