Про це президент сказав на брифінгу у Києві після зустрічі з прем'єром Швеції Стефаном Левеном.

До теми: Емоційна пастка не спрацювала, – Клімкін про план Путіна щодо обміну полоненими

Дуже важливо, що ми повернули моряків, політичних полонених. Але не всіх. Я дуже хотів, щоб Новий рік наші люди зустрічали зі своїми сім'ями вдома, в Україні. Для мене це дуже особисте питання. Я дійсно хочу великого обміну, який починаючи з Мінську має назву "всіх на всіх",
– сказав Зеленський.

полонені у росії
Скільки українців залишаються у полоні Кремля/ Інфографіка 24 каналу

Важливо: Нормандський формат – що далі? Заяви Зеленського і наслідки переговорів

На саміті у Парижі президент також має намір обговорити безпекову ситуацію на Донбасі, де 5 рік триває російсько-українська війна.

Впевнений, якщо всі сторони захочуть припинення війни, як цього хочемо саме ми, то можемо добитися серйозних результатів щодо повного виведення всіх військ і незаконних озброєнь. Це дуже важливе питання і я хотів би розуміти хоча б рамку всіх цих термінів,
– додав Зеленський.

Ще одне питання, яке підніматиме український глава держави на саміті – можливість проведення місцевих виборів на Донбасі. Зеленський наполягає, що вони повинні проходити тільки за законодавством України і там мають бути представлені всі українські партії.

Що треба знати про зустріч у нормандському форматі?

  • Відбудеться вона 9 грудня та пройде у Парижі. Україна, Росія, Німеччина та Франція вже узгодили цю дату.
  • У її межах вперше можуть зустрітися віч-на-віч Зеленський і Путін.
  • Востаннє у нормандському форматі український та російський президенти (Порошенко і Путін) бачились ще у 2016 році.
  • Українська сторона давно наполягала на зустрічі у нормандському форматі, де б обговорили питання врегулювання ситуації на Донбасі. Але Росія довго її відтягувала, пояснюючи це тим, що вона "не принесе користі без ретельної підготовки".
  • Попередньо анонсовані питання України під час нормандської зустрічі – розведення військ, обмін полоненими, текст формули Штайнмаєра та Крим.
  • Передумовами для проведення норманського саміту стали розведення військ у Станиці Луганській (завершилося 30 червня), Золотому (2 листопада) та Петрівському (11 листопада). Також відбулися розмінування цих територій і демонтаж фортифікаційних споруд з обох боків. У підсумку тут має розміститися майбутня демілітаризована зона.