Особиста зустріч президентів також пройде у Єлисейському палаці, повідомив заступник глави Офісу Президента Кирило Тимошенко.

Важливо: Нормандська зустріч у Парижі: чого очікувати від Зеленського та Путіна

Після зустрічі чотирьох лідерів в Нормандські форматі президент Володимир Зеленський проведе двосторонню зустріч з президентом РФ Володимиром Путіним,
сказав Тимошенко.

Підтвердив зустріч і помічник Путіна Юрій Ушаков, пише "ТАСС". За його словами, тривалість цієї зустрічі не буде обмежена за часом, усе буде залежати від обох лідерів.

Водночас зустрічі Путіна з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель плануються до початку саміту. Також напередодні переговорів з ними зустрінеться і Зеленський.

Цікаво: Зеленський провів закрите засідання РНБО щодо нормандської зустрічі: результати

Сама зустріч "нормандської четвірки" пройде у Парижі о 17 годині (за Києвом). Після цього лідери дадуть спільний брифінг журналістам – о 18:45.

Відтак, особиста зустріч Зеленського та Путіна, найімовірніше, пройде пізно ввечері.

Що відомо про зустріч у нормандському форматі:

  • У її межах вперше зустрінуться Зеленський і Путін. До цього вони лише декілька разів говорили телефоном. Востаннє обговорили повернення Росією українських військових кораблів і питання газових перемовин.
  • Українська сторона давно наполягала на зустрічі у нормандському форматі, де б обговорили питання врегулювання ситуації на Донбасі. Але Росія довго її відтягувала, пояснюючи це тим, що вона "не принесе користі без ретельної підготовки".
  • Попередньо анонсовані питання України під час нормандської зустрічі – розведення військ, обмін полоненими, текст формули Штайнмаєра та Крим.
  • Передумовами для проведення норманського саміту стали розведення військ у Станиці Луганській (завершилося 30 червня), Золотому (2 листопада) та Петрівському (11 листопада). Також відбулися розмінування цих територій і демонтаж фортифікаційних споруд з обох боків. У підсумку тут має розміститися майбутня демілітаризована зона.