"Чесно кажучи, це правильно для обох країн. Правильно для відносин між нашими країнами, правильно для статусу України", – сказав Зеленський 31 січня на спільному брифінгу з держсекретарем США Майком Помпео.

Читайте також: Зеленський хоче, аби Держдеп США призначив свого представника щодо Криму і Донбасу

Зеленський сказав, що бути президентом для нього – нова професія і він отримує дуже багато закликів та пропозицій відвідати ту чи іншу країну щодо будь-яких питань. Тож спершу глава держави спілкувався з людиною, в якої більше дипломатичного досвіду – це міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.

"Я йому казав: "А що ми будемо там робити? Навіщо ми їдемо в ту чи іншу країну? А що ми там можемо погодити? А що ми можемо привезти для нашої країни? А про що ми будемо говорити, щоб кожне слово було не просто словом мандрівника політичного, як це було дуже багато років у нашій країні?", – поділився Зеленський.

Якщо ми можемо про щось дуже важливе домовитись, що вигідне обом країнам… Перш за все, я думаю про Україну при всій повазі до Сполучених Штатів. Якщо в нас є важливий предмет цієї розмови, крім стратегії і крім тактики, про що ми можемо домовитись, підписати, взяти, то я готовий їхати завтра,
– резюмував Президент України.

Дізнайтеся, про що Помпео говорив з Пристайком

Зустріч Зеленського з Помпео: про що домовились

  • Зеленський сподівається на активнішу участь США у процесі мирного врегулювання конфлікту на Донбасі і повернення Україні деокупованого Криму за рахунок призначення окремого представника Держдепу США з цих питань.
  • Зеленський закликав американський бізнес до видобутку природного газу і нафти в Україні. Президент очікує участі американських компаній у конкурсі на розробку шельфу Чорного моря.
  • Україна сподівається, що США скасують мито на імпорт сталі.
  • Зеленський з Помпео обговорили перспективи розвитку Донбасу та інфраструктури в Україні. Глава держави закликав американських бізнесменів інвестувати в українську інфраструктуру.
  • Помпео запевнив, що США захищають суверенітет і територіальну цілісність України, а також підтримують державу в її зусиллях стати членом НАТО і ЄС.
  • Помпео заявив, що не було жодних умов для офіційного візиту Зеленського у Вашингтон. Для зустрічі президентів США і України необхідно лише знайти відповідний час.

Дивіться відео зі спільного брифінгу Зеленського та Помпео: