Розмова начебто відбулася з ініціативи української сторони. Про це інформує ТАСС з посиланням на речника російського президента Дмитра Пєскова.

До теми: Зеленський пропонує Путіну новий формат переговорів: кого хоче долучити

Обговорювалися питання врегулювання на південному сході України і спільної роботи по поверненню утримуваних з обох сторін осіб. Досягнута домовленість про продовження цієї роботи на рівні експертів,
– розповів Пєсков.

Окрім того, за словами речника російського президента, обговорювалася можливість продовження контактів в "нормандському форматі".

Що таке "нормандський формат"?Це переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі у чотиристоронньому форматі: Німеччина, Франція, Росія, Україна.

Назвали формат так тому, що перша зустріч очільників цих держав відбулася у французькій Нормандії. Відтоді у "нормандському форматі" відбулися низка телефонних розмов і зустрічей на вищому рівні, а також контактів МЗС.

Президент Зеленський ще під час своєї передвиборчої кампанії казав, що хотів би розширити цей формат, долучивши до нього США.

В Офісі Президента, своєю чергою, інформують, що ключовим питанням було звільнення полонених військових моряків.

Це цікаво: Тактика ультиматумів: як Володимир Путін веде переговори по Донбасу

Ця розмова – перший контакт Путіна і Зеленського після обрання нового президента України. До цього у них не було ні телефонних, ні особистих розмов, ні обмінів письмовими посланнями.