Про це президент Володимир Зеленський заявив в ефірі програми "Право на владу". Раніше про те, що "мінські угоди" треба міняти розповідали учасники української переговорної групи ТКГ. Росія ж на такий крок піти не готова.

Дивіться також: Особливий статус Донбасу: навіщо депутати Зеленського проголосували за закон Порошенка

Це буде дуже складно зробити, але ми повинні це зробити. Ми маємо зрозуміти, що з часів "Мінська" минуло 4 роки. Не моя команда "Мінськ" підписувала, але як влада ми маємо виконувати ці умови. Я впевнений, що деякі речі ми зможемо змінити,
– наголосив Зеленський.

Глава держави пояснив: йдеться саме про передачу ділянки державного кордону під контроль України.

Саме передача нашого українського кордону вже після виборів – це точно не наша позиція і я про це казав багато разів. Це остаточне рішення,
– уточнив Зеленський.

Уточнимо, що Україна наполягає на передачі кордону до проведення виборів на Донбасі, а не після.

Окрім того, президент пояснив, що записані в мінських угодах зміни до Конституції України мають на увазі ту децентралізацію, яку Україна зараз і реалізує на всій своїй території.

"В "Мінську" чітко записано, що зміни до Конституції України – все, що пов'язано з децентралізацією. Зараз ми готуємо пакет законів про децентралізацію, ви це знаєте, на всій території України. Тобто мені здається, що ми виконуємо всі ці зобов'язання", – додав він.

Зеленський вважає, що йому в цьому питанні вдалося переконати Німеччину та Францію.

Що стосується Російської Федерації, то це теж буде складно. Всі бачили. У цьому питанні буде дуже-дуже складно,
– вказав він.