Пригадуєте ті допотопні методи зв'язку? А листи? Ні, не електронна пошта. Я маю на увазі писані від руки, а інколи ще й покроплені парфумами. Дуже оперативний зв'язок, який вимірювався вічністю. Єдиний метод комунікації, що відзначався сякою-такою оперативністю – лише для обраних. Тобто власників домашнього телефону!
Читайте також: Згадати Все. Брехунці, транзистори й "ворожі голоси": радіо як явище
Саме від будівлі пошти досі вимірюють відстані. Це – нульовий кілометр кожного міста. У дотелефонну еру найшвидшим засобом зв'язку вважався телеграф. Тож телеграми відправляли в екстрених випадках. Або щоб когось привітати.
Якщо столичний студент довго не давав про себе знати, він отримував стурбовану телеграму.
Телеграми отримував тільки коли заслуговував "по шиї": довго не обзивався, довго не дзвонив і не писав. Приходила телеграма: "Де ти є, зпт щось не хороше і тчк" і тоді ти збирався і йшов на переговорний пункт,
– поділився враженнями письменник та музикант Тарас Завітайло.
Цю манію скорочень заради економії грошей дуже вдало висміяли легендарні Штепсель і Тарапунька.
Телеграфічний зв'язок доволі примітивний у порівнянні з нинішніми засобами комунікації. Якщо телефоном можна почути голос співбесідника, то телеграф здатен передавати лише електричні сигнали. Певній комбінації сигналів відповідає та чи інша літера, які складають у слова.
Телеграфістка пробивала цю телеграму буквами, а йшла вона точка тире – азбукою Морзе, щоб була меншою. Стрічка читалася. Досвідчені телеграфісти вміли читати телеграму без слів, – прокоментувала завідувач Музею пошти Ольга Білоус.
Телеграма долала тисячі кілометрів за лічені хвилини. Її дочекатися – не проблема. А от з листами все складніше. Можна було лише здогадуватися і припускати, коли поштар принесе тобі довгожданий конверт. Бувало, на календарі вже 8 березня, а ти щойно отримав новорічну листівку.
Про інші засоби зв'язку – дивіться у програмі.