І не завжди лише через обстріли. Про це розповів Петро Андрющенко – радник міського голови Маріуполя.

Увага Путіну не дали відсвяткувати, – Смірнов про те, чому Росія не погодила екстракцію з "Азовсталі"

Загалом маріупольці повідомляють про нетиповий для мирного життя рівень смертності. Помирає багато людей середнього віку. Люди гинуть не від обстрілів, а від наслідків окупації.

Нервові зриви, відсутність медичного сервісу, антисанітарія та знищений імунітет через голод – чотири вершники Апокаліпсису у Маріуполі,
– написав радник мера міста.

Андрющенко додав, що рівень смертності такий, що на місці ексгумованих могил у дворах одразу виникають нові.


Смертність у Маріуполі аномальна / Фото з телеграму Андрющенка

Що може врятувати людей

За його словами, тільки загальна евакуація і допуск гуманітарної допомоги з боку України здатні врятувати жителів Маріуполя, яких Росія буквально тримає у заручниках.

Ситуація у Маріуполі критична: останні новини

  • Ворог невпинно продовжує бомбардувати місто, застосовуючи при цьому заборонену міжнародними конвенціями зброю. Так, 14 травня окупанти знову вдарили по Донеччині фосфорними зарядами.
  • Також загарбники продовжують обстрілювати завод "Азовсталь", де у повній блокаді ворога перебувають українські захисники та захисниці. У військових залишилося вкрай мало їжі, щодо води – то вони п'ють один стакан технічної води на день.
  • Наразі є інформація, що в укриттях заводу "Азовсталь" перебувають більше ніж 600 тяжкопоранених оборонців Маріуполя. У зв'язку з відсутністю медикаментів і нестачею медиків військові не можуть отримати необхідну допомогу.
  • Жителям Маріуполя також суттєво бракує води. Гуманітарно-водна криза посилюється і через збільшення людей, і через потепління.

Варто глянути інтерв'ю з мером Маріуполя про окупацію та зрадників – 40 тисяч українців вивезли на край Росії: дивіться відео