На заклик палко відреагували аж за кордоном: днями на рахунок "People’s Project" переказали значну суму коштів від українських громад Іспанії.

Отже, в цілому на лікування Сергія 2000 євро зібрала громада провінції Аліканте "Хто як не ми", ще 1000 євро надала Українська асоціація міста Таррагона та провінції "Хортиця", 2400 євро зібрали парафіяни УГКЦ міста Валенсія та провінції, а ще 1300 євро – парафіяни УГКЦ Св. Дмитрія міста Севілья та провінції. Загальна сума склала 6700 євро, у звіті її подано частинами в різних валютах. Нині завдяки пожертвам іноземних співвітчизників, волонтери оплатили значну частину необхідних витрат, решту ж суми вони розраховують доповнити та сплатити за рахунок спонсорських коштів та ваших пожертв.


У даний час, до лікування, стегнова кістка Сергія просто зруйнована

Зараз Сергій готується до проведення основного етапу лікування. Поневіряння лікарнями триває вже трохи менше двох років: травму боєць отримав під час оборони Дебальцева у лютому 2015-го. Тяжке поранення та супутній остеомієліт призвели до того, що у Сергія практично зруйновано стегнову кістку, сукупна зона дуже складного дефекту складає близько 13 сантиметрів, і нині рештки кістки тримаються на велетенському ортопедичному штифті. В даний момент фахівці клініки ilaya готують клітинні матеріали, аби встановити у зону дефекту спеціальний кістковий матрикс та заповнити її медичним гелем, насиченим власними клітинами пацієнта. Саме такий високотехнологічний спосіб лікування дозволяє сподіватися, що зона дефекту у скорому часі заросте кісткою монолітної міцності із власних клітин Сергія.


Перші етапи лікування, яке дійсно дає шанс на одужання

Волонтери зі щирою вдячністю відзначають, що іспанські громади вже не вперше надають українским пораненим бійцям істотну та відчутну допомогу. Навіть за кордоном
наші співвітчизники пильно стежать і переживають за наших поранених бійців. Саме зусиллями українських громад десятки наших поранених вояків, в тому числі й Сергій, проходять реабілітацію та лікування у провідних клініках країни, а суми, які українці Іспанії збирають на допомогу пораненим, нараховують десятки тисяч євро. Фінансують як загальні курси реабілітації, так і операції окремих пацієнтів, крім того, допомагають не лише фінансово, а і матеріально.

На превеликий жаль, навіть така відчутна участь не звільняє від необхідності знову час від часу звертатися за допомогою. Держава поки не фінансує інноваційних методів лікування, тому волонтери змушені долучати до проекту "Біотех-реабілітація поранених" й інших бійців, стан здоров’я яких не дозволяє більше зволікати із лікуванням. Саме тому ситуація значною мірою залежить від пожертв — оплатити високотехнологічні процедури поки що можна лише за рахунок народних пожертв. Хто ж, як не ми з вами, допоможе нашим пораненим захисникам?

Допомогти бійцю можна тут.

Читайте також: Життя після фронту: унікальна можливість поставити українського бійця на ноги