Про це повідомляє Bellingcat у новому розслідуванні.

Читайте також: Шпигунський скандал в Нідерландах: в Міноборони РФ провели нараду і знайшли винних

"Ми ідентифікували "Олександра Петрова" як справжнього доктора Олександра Євгеновича Мішкіна, навченого військового лікаря на службі ГРУ. Процес ідентифікації Bellingcat включав безліч відкритих джерел, свідчення від людей, які знайомі з особою, а також копії документів, що ідентифікують особу, включно з відсканованою копією його паспорту", – йдеться у роздслідуванні журналістів.

Вони знайшли документи, які підтверджують, що Олександр Мішкін народився 13 липня 1979 року у селі Лойга в Архангельському регіоні.

Він вивчав та закінчив одну з російських елітних військових медичних академій. Під час навчання йому запропонували працювати в ГРУ, і до 2010 року Мишкін переїхав до Москви, де отримав нові документи і легенду на ім'я Олександра Петрова. Розслідувачі відзначають, що на відміну від Руслана Бошірова, в легенді Петрова багато запозичено з реальної біографії Мішкіна – ім'я, по батькові, рідне місто, імена батьків.

Bellingcat виявив багаторазові поїздки Мішкіна до України та самопроголошеної Придністровської республіки, остання з яких відбулася під час Майдану в Києві в грудні 2013 року,
– йдеться у розслідуванні.

5 вересня британська поліція оприлюднила нові резонансні деталі у справі про розслідування отруєння у Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Зокрема, британська прем’єрка Тереза Мей заявила, що підозрювані у виконанні отруєння Скрипалів Олександр Петров та Руслан Боширов є офіцерами ГРУ Росії.

Вже 12 вересня Путін особисто заявив, що у Росії знайшли підозрюваних у замаху на Скрипалів, а 13 вересня пропагандисти RT опублікували інтерв’ю з людьми, які називають себе Бошировим і Петровим.

Згодом, Bellingcat і The Insider з’ясували, що підозрювані в отруєнні у британському Солсбері екс-агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії – Олександр Петров і Руслан Боширов – справді є працівниками російських спецслужб. 26 вересня видання опублікували чергову частину розслідування, у якій заявили про розкриття справжньої особистості Боширова.