Може стати локомотивом нового воєнного блоку: на що спрямована зміна риторики Макрона
Еммануель Макрон хоче повернути собі лідерство у Європі. Мовиться про питання створення безпекового союзу, який би чинив спротив російській агресії.
Така історія була зі створенням Альянсу після війни, а сьогодні ситуація схожа. Про що 24 Каналу відзначив керівник аналітичного центру "Вежа", голова БФ "Нова дорога" Валерій Клочок.
Дивіться також Попередження Кремлю: чому Макрон заговорив про можливу відправку в Україну західних військ
"Рішення Макрона я вважаю політично правильним, до певної міри авантюрним (в хорошому сенсі). Його політика суттєво змінилася після візиту разом із Шольцем у 2022 році до Бучі. І саме Макрон може стати в локомотиві процесу створення нового військового блоку, який би мав можливість діяти більш ефективно, ніж Північноатлантичний альянс", – відзначив Клочок.
Суть заяви Макрона
Заява французького очільника може підштовхнути до створення нового безпекового союзу. На думку Клочка, його треба робити, бо Альянс показав свої вади, а виклики очевидні.
"Ідея створення військ ЄС ще з 50-го року є і може отримати нове дихання, якщо Макрон це очолить – чому б і ні? Тим паче він є лідером ядерної держави в Європі – це теж нормально. Так, Велика Британія теж має свою ядерну зброю, але вона доволі обережно підтримувала Європу. Але я більш ніж переконаний, що вони можуть бути в локомотиві цього процесу разом із французами", – додав аналітик.
Що сказав Макрон: основне
- 25 лютого президент Франції Еммануель Макрон давав пресконференцію, де у ході розмови допустив можливість введення військ НАТО в Україну. Натомість Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що мова про відправку військ в Україну не йде.
- У США заявили, що американські війська не воюватимуть на території України. Натомість там наголошують на важливості розблокування Конгресом пакета військової допомоги для нашої країни.
- Володимир Зеленський пояснив, що раніше вони обговорювали з Еммануелем Макроном питання щодо ініціатив, які допомогли б посилити наші війська на полі бою. Зокрема, наголошувалося на зброї.