Президент України заявив, що раніше розмовляв з Еммануелем Макроном щодо ініціатив, які допомогли б посилити наші війська на полі бою. Про це Володимир Зеленський заявив під час пресконференції з албанським прем'єр-міністром Еді Рамою у Тирані, інформує 24 Канал.

Дивіться також Ймовірність введення військ НАТО в Україну: все про резонансну заяву Макрона

Що передувало ініціативі Макрона

Як зазначив український лідер, у нього разом із президентом Франції відбулася важлива розмова, під час якої Еммануель Макрон висловив значну кількість конкретних ініціатив щодо посилення обороноздатності України.

Наразі Володимир Зеленський запевнив, що поділитися усіма деталями він не може. Втім, він розповів про обговорення стосовно артилерійської коаліції, яка станом на зараз будується у гарній взаємодії зі Сполученими Штатами.

Це дуже конкретні речі. І нам потрібно вижити, а "вижити" для України це означає конкретні рішення і це дуже важливо,
– заявив глава держави.

Він додав, що зараз це є основною причиною, чому оприлюднення подробиць є неможливим. Зеленський зауважив, що не може поділитися інформацією щодо кількості артилерії, 155-міліметрових боєприпасів тощо.

Президент також наголосив, що все те, що вдалося вирішити, усі домовленості та контракти по допомозі повинні надходити вчасно. За його словами, це основна фундаментальна ініціатива.

Ось чому, у нього було багато ініціатив по тому, як посилити спроможності України на полі бою. Ми багато говорили про розвідку, дрони, спільне виробництво, технічні речі,
– додав Зеленський.

Водночас він зауважив, що президент країни-партнерки пообіцяв поділитися усією інформацією та ініціативами під час свого візиту до Києва. Раніше французький очільник анонсував свій приїзд, який відбудеться орієнтовно у середині березня.

Зеленський прибув до Албанії: коротко

  • Володимир Зеленський 28 лютого прибув до столиці Албанії Тирани для участі в саміті "Україна – Південно-Східна Європа". Українського очільника зустріли прямо на виході з літака.
  • Головна тема дискусії – спільний шлях до євроатлантичної мети. Зеленський наголосив, що він запропонує учасникам заходу підтримати зусилля України із забезпечення справедливого й довготривалого миру, організацію Глобального саміту миру у Швейцарії.
  • Еді Рама додав, що, його країна, на жаль, не здатна надати Україні той рівень військової підтримки, який би дозволив їй відбити російську агресію. Тому він звернувся до найбагатших демократій Європи із закликом надати Україні необхідну допомогу.
  • Прем'єр Албанії нагадав, що Україна бореться не лише за власне існування, але й за європейські цінності. Він також звернувся до тих голосів у Європі, хто вважає, що підтримка України – це перешкода для миру.