Військово-політичне керівництво нашої країни розмірковує над зменшенням призовного віку, щоб мати змогу відправляти на фронт більше молоді, інформує 24 Канал. Начальник Житомирського ТЦК та СП полковник Сергій Канюк пояснив, як це рішення вплине на українську армію.

Читайте також ТЦК зможуть перевіряти документи та фіксувати видачу повісток на відео, – нардеп

Згідно з проєктом закону №9281, призовний вік в Україні для чоловіків, які раніше не воювали, хочуть знизити з 27 до 25 років. Мобілізація військовозобов'язаних молодше 25 років без бойового досвіду незаконна й може скаржитися в суді. Втім, зауважимо, що українці до 25 років можуть отримати повістку для оновлення бази даних призовників.

В армію прийдуть молоді люди

На думку начальника Житомирського ТЦК та СП, схвалення рішення про зниження призовного віку громадян з 27 до 25 років дуже позитивно вплине на Збройні Сили України.

Адже в армію прийдуть молоді люди, з кращим фізичним станом, які можуть бути залучені до комплектування ЗСУ, зокрема:

  • десантно-штурмових військ;
  • морської піхоти;
  • Сил спеціальних операцій.

Проте Канюк зауважив, що нині у війську служить доволі багато осіб, віком до 27 років. Серед них є чимало добровольців.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • Секретар РНБО Олексій Данілов анонсував зміни у мобілізації в Україні. За його словами, наше військо співпрацюватиме з двома найбільшими рекрутинговими компаніями держави. Вони допомагатимуть знаходити людей з конкретними навичками, а також відмовити від спроб ухилитися від призову кваліфікованих українців.
  • В Україні військовозобов'язані можуть самотужки знайти собі місце в лавах Збройних Силах. Для цього потрібно знайти підрозділ, у якому ви хочете воювати, і дивитися, які там є вакансії.
  • Начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо розповів, що в Україні є проблема з ухиленням від мобілізації, проте не масова та не впливає на загальну ситуацію.