Українські захисники досі виконують свою роботу на різних ділянках фронту, не лише на лівому березі Дніпра. Про це 24 Каналу повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, підкресливши, що висвітлення деталей все ще може нашкодити роботі.

Дивіться також У дельті Дніпра українські захисники знищили ще 3 човни, – ОК "Південь"

Всі очікування зрозумілі щодо лівобережжя Херсонщини. Деякі підрозділи мали певні завдання, які виконали. Ведеться певна робота, але не варто акцентувати саме на лівому березі. Скрізь, де лінія зіткнення, тимчасово окуповані території, ми вишукуємо можливості повернути їх,
– наголосила Ганна Маляр.

Інформаційна тиша важлива

Міністерство оборони розглядає усі варіанти, як краще продовжувати бойові дії, аби вони були ефективними. Однак для того, аби операції Збройних Сил України проходили справді успішно необхідно дотримуватись інформаційної тиші.

Зокрема, 8 – 9 серпня в інформаційному просторі відбувся справжній ажіотаж через рейд українських військових на лівий берег. Варто розуміти, що "інформаційні фальстарти" не приносять користі роботі ЗСУ.

При цьому навіть самі військові можуть тактичний успіх на своїй ділянці фронту видати за стратегічний. Хоч, як пояснила Ганна Маляр, інформація про стратегічні плани України є лише в обмеженої кількості людей задля безпеки.

В розпал цієї історії інформаційно була у відрядженні з тими підрозділами. Ми з військовими спілкувались на цю тему (щодо лівобережжя Дніпра – 24 Канал), то це та ж історія, як і по всій лінії фронту. Є велике бажання звільнити наші території,
– підсумувала заступниця міністра оборони.

Ганна Маляр про роботу ЗСУ на лівому березі Дніпра: дивіться відео

"Обмежений" рейд ЗСУ на лівий берег Дніпра: що відомо

  • У вівторок, 8 серпня, з'явилась інформація про обмежений рейд через річку Дніпро. Внаслідок успішних дій ЗСУ начебто вдалось закріпитись на лівому березі Херсонщини.
  • Водночас окупаційний глава Херсонщини Володимир Сальдо намагався заспокоїти людей. Він заявив, що російська артилерія буцімто відбила українські катери та не дала ЗСУ закріпитись на лівому березі. При цьому так звані російські "воєнкори" переконували, що росіяни не були готові до такої активності.
  • Ситуацію тоді проаналізували в американському Інституті вивчення війни. Зокрема, зазначили, що не спостерігали якихось доказів, що б вказували про присутність значної кількості українських військових біля Козачих Лагерів.
  • В Оперативному командуванні "Південь" підтвердили, що рейд наших захисників таки відбувся. Однак розлогих деталей про це також не надали.