Про це йдеться у ранковому зведенні Генштабу ЗСУ станом на 28 листопада. Як змінилась ситуація на полі бою, аналізує 24 Канал, опираючись на ці дані, а також огляд аналітиків Інституту вивчення війни (ISW) та онлайн-мапу DeepState.
Дивіться також Майже 900 окупантів та десятки одиниць техніки: величезні втрати ворога на 28 листопада
Удари ворога
За даними Генштабу, протягом доби російські війська завдали 1 ракетний та 8 авіаційних ударів, здійснили 20 обстрілів з РСЗВ по позиціях українських військ та населених пунктах.
Авіаційних ударів зазнали:
- Степова-Новоселівка Харківської області;
- Новомихайлівка, Костянтинівка, Новоукраїнка Донецької області.
Під артилерійським вогнем були понад 130 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей.
Штурми Авдіївки
В ISW наголосили. що попри складні погодні умови, як російські, так і українські війська продовжують наземні атаки по всій території України, хоча й дещо повільнішими темпами через сніг і погану видимість.
Аналітики цитують речника Таврійського угруповання військ Олександра Штупуна, який повідомив, що російські війська на Таврійському напрямку (від Авдіївки до західної частини Запорізької області) через погодні умови зменшили використання артилерії у півтора раза, а безпілотників – у шість разів, але наголосив, що російські війська продовжують інтенсивно застосовувати авіацію на Авдіївському напрямку. Тривають важкі бої поблизу Авдіївського коксохімічного заводу та промислової зони.
Ситуація поблизу Авдіївки: карта
Дивіться також Зима на фронті․ Як погода впливає на війну, наступ ЗСУ та просування росіян
Наступ ЗСУ
Сили оборони продовжують штурмові дії південніше Бахмута Донецької області, завдають війську ворога втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах. Просуваються ЗСУ і на Мелітопольському напрямку, теж завдаючи окупантам втрат, виснажують росіян вздовж всієї лінії фронту.
Аналітики ISW відзначили, що 27 листопада українські війська продовжували наступальні дії на заході Запорізької області і просунулися вперед. Геолокаційні кадри показали, що ЗСУ незначно просунулися на південь від Роботиного.
Ситуація біля Роботиного: карта
Також зазначають, що російські "воєнкори" стверджували, що українські сили скористалися поганими погодними умовами для ротації особового складу та зміцнення оборонних позицій на лівому березі Херсонської області.
Ситуація на усіх напрямках фронту
Карта бойових дій станом на 28 листопада: відео 24 Каналу