Відповідну інформацію 10 вересня повідомив глава Луганської ОВА. Також зазначив, що буде багато роботи під час відновлення міста.

Зауважте Окупований, але нескорений: історія Лисичанська

ЗСУ вже на околицях Лисичанська

Лисичанськ… Чудове українське місто. Ох і роботи буде по відновленню,
– лаконічно написав Гайдай.

Також очільник Луганської обласної військової адміністрації пояснив Суспільному, що українські військові перебувають на околицях Лисичанська Луганської області. Однак ніяких деталей не повідомив.

Згодом глава Офісу Президента Андрій Єрмак, очевидно, також підтвердив цю інформацію, опублікувавши фотографію лисиці в телеграмі.

Гайдай прокоментував перебування ЗСУ біля Лисичанська

Згодом Сергій Гайдай у ефірі каналу FREEДОМ розповів, що 10 вересня – це святковий у більшості жителів Луганщини.

Сьогодні (мовиться про 10 вересня – 24 канал) нарешті вперше ми почали отримувати новини про те, що місцеві жителі бачили Збройні Сили України на околицях Лисичанська,
– розповів очільник Луганської ОВА.

Додав, що в ніч проти 10 вересня над Кремінною партизани підняли український прапор. Проте Сергій Гайдай запевнив, що варто дочекатись офіційних новин від Генерального штабу ЗСУ.

Проте додав, що окупанти справді тікають з усіх тимчасово окупованих українських міст, навіть з тих, які окупували ще в 2014 році.

Наступ Збройних Сил України на Сході

Збройні Сили України пішли в наступ 29 серпня. Станом на 9 вересня американський Інститут вивчення війни повідомив, що наші захисники вже звільнили 2500 квадратних кілометрів Харківщини.

Напередодні 9 вересня Володимир Зеленський у вечірньому зверненні повідомив, що ЗСУ, розвідка та СБУ ефективно працюють на кількох оперативних напрямках. Саме це дозволило звільнити від російських загарбників понад 30 населених пунктів на Харківщині.

Вже 10 вересня українські воїни розгорнули синьо-жовтий прапор біля будівлі міської адміністрації в місті Куп'янськ, що на Харківщині.

Зауважте Український прапор над центром Балаклії: Міноборони показало кадри зі звільненого міста

Що цьому передувало

  • Збройні Сили України 3 липня за наказом Генерального штабу ЗСУ відійшли з Лисичанська та Сєвєродонецька, що на Луганщині.
  • Це трапилось після того, як російські окупанти намагались взяти Лисичанськ будь-якою ціною. Зокрема, весною та у червні там точились важкі бої. Адже російські загарбники квартал за кварталом знищували місто своєю артилерією.
  • Коментуючи захоплення Лисичанська та Сєвєродонецька, військовий експерт Олег Жданов сказав: "Це означає, що і Лисичанськ, і Сєвєродонецьк стали для них пірровою перемогою".

Дивіться також – ЗСУ прямо зараз на околицях Лисичанська: відео