За допомогою так званих військових навчань Білорусь намагається легітимізувати присутність своїх збройних сил у прикордонних районах з Україною. Про це заявив командувач Об'єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв.
Дивіться також Сотні кілометрів ровів і парканів, – ДПСУ про укріплення кордонів з ворогом
Білорусь зосередила біля кордонів з Україною 1800 військових
Він зазначив, що в Росії ухвалили рішення щодо застосування своїх збройних сил, коли в Білорусі ця правова дія не відбулася.
"Одна справа – запускати зі своєї території техніку та солдат ворожої країни на українську землю, інша – прийняти рішення стосовно застосування збройних сил Білорусі та вже точно стати в один ряд з Путіним", – сказав генерал-лейтенант.
Тому, як пояснив Наєв, білоруська армія продовжує навчання у прикордонних районах, щоб легітимізувати свою присутність там.
Тож для того, щоб легітимізувати присутність збройних сил Білорусі у прикордонних районах та відповідно на полігонах, замість прийняття правового рішення президентом Лукашенком щодо застосування військової організації, що визначено їхнім законодавством, вони постійно продовжують тренування та навчання,
– сказав він.
Командувач зазначив, що в такий спосіб збройні сили Білорусі закріплюються у прикордонних районах з Україною.
Він повідомив, що загальна чисельність військ Білорусі – близько 1800 осіб від Волинської до Чернігівської областей.
"Ці відповідні батальйони мають на озброєнні броньовану техніку, а також деякі артилерійські підрозділи. Більша частина військ перебуває у глибині Білорусі", – резюмував Наєв.
Білорусь оголосила перевірку боєготовності армії
- У Білорусі 3 жовтня за наказом диктатора Алєксандра Лукашенка почали перевірку боєготовності армії. У міноборони Білорусі заявили, що перевірка має "комплексний характер".
- Речник Повітряних сил Юрій Ігнат зазначив, що в України немає жодних ілюзій щодо Білорусі.
- Він розповів, що на північних кордонах нашої країни розгортаються угруповання військ. Зокрема, на цій ділянці посилюється протиповітряна оборона й загородження різних типів, мінні – у тому числі.