Полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан у щоденному військовому огляді на 24 Каналі розповів, що росіяни постійно намагаються звітувати про те, що "скинули наші війська в Дніпро", але Сили оборони й надалі утримують позиції на лівому березі Херсонщини. Раніше була інформація, що російські командири відправляють на штурм позицій ЗСУ на Херсонщині лише піші групи, без підтримки техніки.

Важливо Росіяни розпочали масштабний наступ на новому напрямку: як за тиждень змінилась карта фронту

ЗСУ встановили український прапор на лівобережжі

Світан зазначив, що на лівобережжі Херсонщини збільшується кількість плацдармів. Однак утримувати їх нині дуже важко. Першочерговий задум полягав у тому, що їх мають прикривати артилерія та дрони з правого берега, але якщо з БпЛА ситуація більш-менш, то боєприпасів до артилерії не вистачає.

Артилерія не може виконати те завдання, яке ставилось при форсуванні Дніпра нашими малими тактичними групами. Серйозно, важко, проте є механізми утримання. Хлопці ось навіть прапори вивішують, спеціально запускаючи в інформаційний потік підтвердження нашого перебування на лівому березі,
– зауважив полковник запасу ЗСУ.

Ракетна атака по Україні

Окупанти 7 лютого вдались до чергового масованого обстрілу України. Ракети в переважній більшості летіли на Київ і на Захід. Вони були запрограмовані так, що кружляли в один бік, в інший, розвертались, летіли назад. Найголовніша проблема, що досі доводиться збивати ці ракети над містами.

"Недостатньо ППО. Одна справа ставити ППО в місті й по периметру перехоплювати, й інша справа стояти та перехоплювати з 4 напрямків, класти на полях. А ще краще ракети перехоплювати над російською територією, але для цього треба достатня кількість літаків і дальніх засобів ураження", – наголосив військовий експерт.

Польща підіймала F-16

Під час повітряної атаки по Україні Польща підняла свої літаки F-16. Як зазначив Світан, ніхто точно не скаже, як саме були збиті ракети на Заході нашої держави, натякаючи, що це могли зробити літаки з території Польщі. У принципі просто так підняти в небо літаки – це дуже дорого, а ось для виконання бойового завдання – саме те.

Не факт, що там поляки підіймаються. Наші льотчики також перебувають на різних аеродромах, звідки відбувається зліт F-16. Усяке може бути, це такий вам тонкий натяк від мене,
– підкреслив льотчик-інструктор.

Ситуація на Херсонщині: останні новини