Про це 24 Каналу розповів російський політтехнолог Марат Гельман. За його словами, якщо раніше Лукашенко усіма способами тримався за владу, в тому числі з допомогою убивств, то зараз намагається піти на добровільну пенсію.

Дивіться також "Їде в Москву за протиотрутою": чи наважиться Лукашенко змінити свою позицію після хвороби

Лукашенко намагається зіскочити в останній момент

Білоруський диктатор зрозумів, що перебуває на Титаніку. Він намагається через тему проблем зі здоров’ям відійти від справ, але йому цього не дозволяють. Схожа ситуація була в Росії, коли багато губернаторів побажали піти у відставку, але їм заборонили під страхом державної зради.

"Мабуть, є якась надія білорусів, що вони не будуть брати безпосередню участь у війні. І ця червона лінія не була пройдена, зокрема й зусиллями Лукашенка. Але зараз Кремль докладає зусиль, щоб зробити білоруську армію повноцінним учасником бойових дій", – заявив Гельман.

Марат Гельман про візит Лукашенка до Путіна: дивитись відео

Політтехнолог не вірить, що білорусів таки втягнуть безпосередньо у війну. Це могло статись раніше, але зараз це немає ніякого сенсу – не допоможе Росії розв’язати її проблеми.

"Самовпевненість Путіна зробила з нього дурника і стане причиною військової поразки Росії. Путін – злодій, але достатньо недалекий і самовпевнений. Це така особлива форма дурних людей, яка підштовхує їх до поразки", – підкреслив Гельман.

Що відомо про ситуацію зі здоров’ям Лукашенка

  • Вперше про можливі проблеми зі здоров’ям у Лукашенка заговорили після параду 9 травня, де він вперше за довгий час не виголосив промову.
  • Після цього він зник з публічного простору та з’явився лише 15 травня на фотографіях з центрального командного пункту ВПС та ППО Білорусі.
  • Те, що Лукашенко хворів заявили у російській держдумі. Таку заяву зробив перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД Костянтин Затулін, додавши, що нібито нічого серйозного з диктатором не трапилося.