Зустріч Зеленського та Папи Франциска

Зеленський написав у твітері, що Папа Римський робить усе можливе для досягнення миру та гармонії в усьому світі.

Читайте також: Церква може стати посередником у вирішенні конфлікту на Донбасі, – Сивохо

"Папа Римський робить усе можливе для досягнення миру та гармонії в усьому світі. Через 2 місяці після "Норманді" в Парижі я просив допомогти зі звільненням українців, полонених на Донбасі, в Криму та в Росії. Натхненний нашою розмовою про мир в Україні", – написав український лідер.

Дивіться фото зустрічі Зеленського з Папою Франциском / Фото Офіс президента:

Головне, про що ми говорили, – це мир. Він навіть назвав мене "президентом миру" – ось такий у мене зараз імідж у Європі,
– сказав Зеленський після аудієнції з Папою, повідомили в Офісі Президента.

За словами Зеленського, важливо, що зустріч з Папою Франциском відбулася через 2 місяці після паризького саміту в нормандському форматі і до запланованої зустрічі в Берліні.

Сторони також обговорили гуманітарні ініціативи для допомоги дітям і захисту довкілля.

Безмежно вдячний Його Святості за ініціативу "Папа для України", що допомогла 900 тисячам українців, які постраждали на Донбасі,
– наголосив український лідер.

Він також наголосив, що українські церкви відіграють надзвичайно важливу роль у поширенні правди та розвитку суспільства.

Зеленський зазначив, що Папу Франциска дуже чекають в Україні, де він має надзвичайно велику підтримку та довіру.

Я його запросив в Україну. Я впевнений, що він буде в Україні – не тільки в столиці. Я сказав, що для того, щоб до кінця зрозуміти, що у нас відбувається на сході, треба їхати на схід,
– резюмував глава держави.

Зустріч Володимира Зеленського та П'єтро Пароліна

У межах візиту до Ватикану Зеленський зустрівся і з державним секретарем, кардиналом П'єтро Пароліном. Участь у заході також взяв секретар з міждержавних відносин, архієпископ Пол Ричард Галлахер.

Український президент під час зустрічі відзначив плідну співпрацю, що її вдалося розвинути за 28 років дипломатичних взаємин між Україною та Святим Престолом. Цікаво, що вперше Україна та Ватикан почали співпрацювати також 8 лютого, але вже у далекому 1992 році.

Зеленський наголосив, що Україна є готовою розвивати тіснішу взаємодію зі Святим Престолом. Адже дві країни поєднують спільні цінності та спільне бачення майбутнього.

За його словами, міжцерковний діалог в Україні може слугувати прикладом для інших країн. Водночас політик відзначив важливу роль Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій у діяльності держави.

На завершення президент України запросив Його Святість Папу Франциска до України.

Крім того, він звернувся до Святого Престолу з проханням:

  • допомогти Україні звільнити своїх громадян,
  • про підтримку й допомогу у мирному врегулюванні та завершенні війни на Донбасі.


Володимир Зеленський і П'єтро Паролін

Напередодні український лідер здійснив візит до Італії. У Римі він зустрівся з президентом країни Серджіо Маттареллою та прем’єр-міністром Джузеппе Конте.

Усе про закордонні візити українського президента Володимира Зеленського читайте за цим посиланням.

Що відомо зустрічі президентів України та очільників Ватикану

Раніше Папа Римський Франциск вже приймав президента України. Сталося це у 2015 році, коли до Ватикану їздив п'ятий президент Петро Порошенко.

Також на аудієнцію до попередника Франциска – Бенедикта XVI – їздив і третій президент України Віктор Ющенко. Відбулося це у 2009 році.

Натомість у 2001 році Папа Іван-Павло ІІ і сам здійснив візит в Україну. Тоді він, зокрема, зустрічався з другим президентом України Леонідом Кучмою.