Перший блок питань, із якими ми звертались до уряду – обґрунтувати тарифи на житлово-комунальні послуги через призму прибутковості "Нафтогазу України". Ми отримали відповідь про те, що наприкінці серпня поточного року уряд ще не мав фінансового плану цього підприємства ні на 2016, ні на 2017 роки. Тому сьогодні ми просимо уряд надати суспільству інформацію про те, який показник рентабельності діяльності з виробництва та реалізації газу врахований в діючій ціні газу.

Також закликаємо показати фактичну прибутковість "Нафтогазу України" за сегментом "гуртова торгівля газом" за 9 місяців цього року. Показати обсяг дивідендів, які бюджет України очікує від цього підприємства у поточному році та які плануються на наступний рік. Саме від цих показників залежить, чи обґрунтоване сьогодні підвищення тарифів. Адже "Нафтогаз" звітував, що він має 21 мільярд чистого прибутку лише за перше півріччя цього року. Ми вважаємо, що є прямий зв'язок між прибутковістю цього підприємства та контролем уряду за цим показником.

Друге питання – теплі кредити для бідних людей. Для кого ви ці кредити робите, якщо люди із пенсією 1200 гривень їх отримати не можуть. Це менше прожиткового мінімуму, тому банки не дають кредити на заміну вікон. Ми вимагаємо від уряду прийняття цільової програми енергоефективності з механізмом надання державної підтримки на заміну вікон людям, які перебувають поза межею бідності.

Третій блок питань – грошові субсидії. Тернопіль – 0% перерахунку за субсидії для ОСББ, Львів – 10% субсидій для ОСББ, у Харкові від всіх ОСББ вимагають перейти на авансову оплату газу. Фракція 2Об’єднання "Самопоміч" вимагає переходу на грошові субсидії. Від уряду ми не отримали інформації, чому неможливо це зробити. А через немонетизовані субсидії сьогодні заблоковані усі водоканали та теплоенерго.

Четверте. У нас абсолютно нездорова гра відбувається на ринку газу та теплової енергії. Хто кого дожене? Чи зможе тариф на тепло для бюджетних установ наздогнати зміни на ціну газу. Сьогодні "Нафтогаз" надіслав інформацію про продаж газу для виробництва тепла для бюджетних установ на 300 гривень більше, ніж було у жовтні, якщо оплата авансова, і ще на 800 гривень більше, якщо оплата по факту. Шановна НКРЕКП! Припиніть цю вакханалію, коли один тариф не може наздогнати інший! Або відпускайте ціни на тепло і на газ, або робіть щось, бо кожного дня формується нова заборгованість.