Так, українські захисники, ймовірно, на околицях Донецька. Про це 24 каналу повідомили джерела у розвідці.

Читайте також Поки без прапора України – трошки треба почекати: мер Лимана розповів про бої на околицях міста

ЗСУ наступають на Сході

У Харківській області ЗСУ протягом останніх днів один за одним звільняють від окупантів населені пункти. Український прапор знову замайорів у Балаклії, Куп'янську та Ізюмі. Крім того, звільнили низку селищ. Мовиться про Шевченкове, Нову Гусарівку, Савинці тощо.

Президент Володимир Зеленський 9 вересня повідомив, що українські воїни звільнили понад 30 населених пунктів Харківщини. В американському Інституті війни стверджують, що станом на 9 вересня ЗСУ звільнили з-під окупації близько 2500 квадратних кілометрів Харківщини.

Ситуація на Донбасі

Крім того, наступ триває і в інших регіонах. Зокрема, в Донецькій та Луганській областях. Глава Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив, що ЗСУ – вже на околицях Лисичанська. Деталей чиновник поки не розповів. Слід дочекатись офіційної інформації від Генштабу ЗСУ.

Бої йдуть і на околицях Лимана, що в Донецькій області. Міський голова Олександр Журавльов орієнтовно о 17:30 10 вересня повідомив про це. Окупанти чинять опір, тому на український прапор над містом ще треба зачекати.

Бої за Донецький аеропорт у 2014: коротко

  • Аеропорт в Донецьку припинив роботу 26 травня 2014 року. У цей день проросійські бойовики та українська армія вступили у перший бій за ДАП.
  • Восени того ж року росія відновила бої за аеропорт. Запекла боротьба за летовище тривала з вересня 2014 року до 21 січня 2015 року.
  • За 242 дні боїв загинули 100 осіб, ще 9 людей – зникли безвісти. Кілька сотень бійців отримали поранення.
  • Українських військових, які захищали аеропорт, назвали кіборгами. Вони були добровольцями. Саме про відважних воїнів фраза: "Вони вистояли – не вистояв бетон".
  • Росіяни знищили аеропорт повністю.

Детальніше – що зараз відомо про великий контрнаступ ЗСУ: відео