Жінка пропрацювала директоркою у школі до 20 липня, а потім її "звільнили" російські загарбники, коли окупували село. Про це Лідія Тільна розповіла 24 каналу.
Зверніть увагу Росіяни організували в Козачій Лопані на Харківщині систему катівень
Як окупанти "звільнили" директорку школи
За словами жінки, росіяни змусили її написати заяву на звільнення за власним бажанням. Вона не згодна була працювати під російським прапором.
Написала заяву, і вони мене звільнили. І 20 липня, коли приїхали працівники відділу освіти, я як господиня вийшла їх зустрічати. Але ця зустріч була марною. Вони навіть не подивились мені у вічі. Зустрів їх голова чи староста, як це зараз називається. Це був мій учень, випускник, який дав згоду працювати на росію. А моя випускниця дала згоду бути директоркою школи,
– розповіла Тільна.
Вона зазначила, що лише три вчителі залишилися працювати на російських окупантів. Втім, український прапор висів у школі до останнього. І, знявши стяг, директорка принесла його додому та заховала.
Як директорка школи потрапила у катівню росіян
Тільна вирішила все-таки тікати з села. Коли вона проїхала три пости, то на четвертому її затримали загарбники. Окупант з рацією і в масці тримав відповідний список, в якому було прізвище жінки.
"Під’їхала машина і мене забрали. Вивезли далеко від людей. Коли вийшла з машини, то сказали: "На коліна". Ну а в мене сміливість у душі. Кажу їм: "Люди добрі, побійтеся бога. Що ви робите? Все-таки я жінка, 60 років. Але вони почали мені ставити ствол під горло", – розповіла Тільна.
Після цього окупанти почали питати в жінки, яку інформацію вона везе до Харкова. А згодом один із загарбників приставив директорці пістолет до голови, потім на неї накинули мішок і повезли далі.
Вони мене кинули не знаю куди. Карцер чи як його називають, 5 діб там була. Цементова підлога така, просиділа не ївши, не пивши. Тоді серед ночі знов відкрили мене, вивели. Ну, думаю, це вже все мені. Мабуть, убиватимуть,
– зазначила Тільна.
Але окупанти привели жінку до інших українців, котрих теж помістили у катівню. Там директорка просиділа 19 діб, а 12 серпня її відпустили.
"Сказали: "Ну, сьогодні ви їдете додому. Вас чоловік чекає, він сильно хвилюється". Ну і відпустили мене. Я спочатку вийшла, глянула на небо та навкруги, і запитала, де я хоч знаходжуся. Він (окупант – 24 канал) відповів "Агрегатний завод Вовчанськ", – додала жінка.
Тільна підкреслила, що тепер чекає, коли зможе повернутись на роботу та знову повісить у школі український прапор.
Лідія Тільна мріє знову повісити український прапор у своїй школі / фото 24 канал
Як Лідія Тільна пережила катівню: дивіться відео
Нагадаємо, житель звільненого міста Ізюм Максим був у російському полоні. Там чоловіка били та катували електричним струмом. Він також розповів 24 каналу, як пережив катівню.
Варте уваги – Історія кримчанки, яка тікала з Харкова від війни: дивіться відео