Таку думку висловив 24 Каналу російський опозиційний політтехнолог Аббас Галлямов, який зазначив, що нібито дестабілізація та внутрішній розкол в Україні дають надію росіянам. Зараз ситуація всередині Росії погіршується, а на фронті для окупантів вона є безперспективною. Тому такі "перемоги" потрібні Кремлю.

До теми Прессекретар Зеленського заперечив чутки про звільнення Залужного

Потрібні "позитивні" приводи

Восени росіяни раділи, що їм буцімто вдалося "відбити" наступ українських сил. На хвилі такого підйому вони почали атакувати Авдіївку. Однак зараз все погіршилось через невдачу в Авдіївці, а також через атаки території Росії українськими дронами.

Водночас в Росії триває передвиборча кампанія, і Владіміру Путіну важливо, щоб його прибічники не впали в депресію. Тоді вони на вибори взагалі не прийдуть,
– зазначив політтехнолог.

Прихильники опонентів Путіна – Катєріни Дунцової, Бориса Надєждіна – навпаки прийдуть голосувати, будуть псувати бюлетені та викладати це в соцмережі.

"Саме тому Кремлю потрібні такі "позитивні" приводи як нібито звільнення Залужного, щоб росіяни думали, що не тільки в них все погано, але й в Україні також", – впевнений Аббас Галлямов.

Що відбувається в Росії

  • В березні 2024 року мають відбутися вибори президента Росії. Можливими конкурентами Владіміра Путіна, якого 29 січня зареєстрували кандидатом, могли б стати провінційна журналістка Катєріна Дунцова (її не допустили до виборів) та політик Борис Надєждін, які виступали за припинення війни в Україні.
  • Також в Росії майже не щодня фіксуються прильоти дронів, які завдають ударів, зокрема по НПЗ Росії. Влучання відбулось по нафтопереробному терміналу в Ленінградській області, а також по нафтопереробному заводу в Туапсе. Також дрон впав на території на НПЗ в Ярославлі.
  • Крім того, 30 січня в Росії трапився масштабний збій інтернету. Внаслідок цього почалися проблеми в роботі сервісів, застосунків. Імовірною причиною проблеми став збій у роботі DNSSEC (розширення системи безпеки доменних імен) у зоні RU.