Щоб петицію розглянув президент Володимир Зеленський, вона має зібрати 25 тисяч голосів. Станом на 25 травня петиція уже зібрала необхідні 25 405 підписів.

Читайте також: Петиція за відставку Зеленського на сайті президента вже зібрала 31 тисячу голосів

Автором петиції є Олександр Василевський. Він вимагає звільнити Богдана, посилаючись на закон про люстрацію.

Ми, громадяни України, вимагаємо негайної відставки глави Адміністрації президента України Богдана Андрія Йосиповича через порушення закону Про очищення влади (люстрацію),
– йдеться у тексті петиції.

Сам Богдан коментуючи петицію відзначив, що сприймає її як "смішний жарт". Він переконує, що "абсолютно несправедливо" потрапив під закон про люстрацію.

Чому Андрій Богдан підлягає люстрації?

Богдан працював на високих посадах в урядах екс-президента Віктора Януковича та прем’єра Миколи Азарова. Так, у 2007-2010 роках Богдан був заступником міністра юстиції, потім – заступником міністра Кабінету міністрів (2010-2011 роки) і урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики (2013-2014 роки).

Тож Богдан мав би підпадати під закон про люстрацію і не мав би обіймати жодні державні посади. Проте сам голова АП переконує, що при схваленні закону посади голови Адміністрації Президента і його заступників були виведені з-під державної служби. Тож призначення Богдана головою АП є нібито цілком законним.

Цей факт спростовує авторка проекту закону про люстрацію Тетяна Козаченко. За її словами, перелік посад, які не може обіймати особа, що підпадає під люстрацію, є у 2-ій статті закону "Про очищення влади". І там чітко зазначена посада голови Адміністрації Президента.