ЄС опублікував звіт про виконання Україною угоди про асоціацію у 2019 році. У документі йдеться про те, що в Україні прийняли низку важливих законів та зміцнили інституції, як цього вимагає український народ. Тепер законодавство потрібно впроваджувати в життя.

Читайте також: У 2020 році Україна стане однією з головних тем у Раді ЄС

Корупція

  • У сфері боротьби з корупцією 5 вересня почав діяти Вищий антикорупційний суд. Його робота є дуже важливою, бо досі жодні високопосадовці не були засуджені за корупцію.
  • Незаконне збагачення повторно криміналізували, прийнявши закони про відновлення діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції та про захист інформаторів.
  • У планах – притягнення до кримінальної відповідальності винуватців шахрайства в Приватбанку. Незавершеним залишається стягнення нібито розкрадених грошей.

Зверніть увагу: Фінансова допомога ЄС: Зеленський поговорив з президенткою Єврокомісії

Енергетика

  • В ЄС вітають прийняття закону про анбандлінг.
  • Однак реалізація реформи електроенергетики залишається складною у чинній структурі ринку.
  • Розпочав діяльність Фонд з енергоефективності, який створили за підтримки 104 мільйонів євро від ЄС.

Торгівля

  • Торгівля України з ЄС продовжувала зростати. ЄС є головним експортером на ринку України. Економіка зростає, фінанси та банківський сектор стабілізувалися.
  • Однак в ЄС закликають удосконалювати ділового клімату. Створювати умови для інвестування в українську економіку. Це можливе через верховенство закону та боротьбу з корупцією.

Економічні та галузеві реформи принесли помітні досягнення, такі як законодавство про бюджет, митниці, дерегуляція ринку, державні закупівлі та охорона здоров'я, хоча остання просувалася повільніше. У сфері прав інтелектуальної власності реформи залишалися обмеженими,
– йдеться у звіті.

Звіт підготовлений до чергового засідання Ради асоціації Україна-ЄС. Воно відбудеться 28 січня 2020 року в Брюсселі.

Раніше прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що у 2021 році відбудеться оновлення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Це важливе завдання чинної влади.

Що відомо про угоду про асоціацію з ЄС? Угода про асоціацію України з Європейським Союзом – угода, яка дає змогу сторонам-підписантам перейти від партнерства та співробітництва до політичної асоціації та економічної інтеграції.

Угоду було підписано у два етапи: політичну частину 21 березня 2014-го, а економічну – 27 червня того ж року. Вона набула чинності 1 вересня 2017 року.

Непідписання угоди президентом-втікачем Януковичем стало передумовою до виходу Євромайдану, який у підсумку перетворився на Революцію Гідності.