Про це 24 Каналу розповів міністр закордонних справ України (2007 - 2009) Володимир Огризко, зазначивши, що підґрунтя поблажливого ставлення Віктора Орбана до Росії варто шукати аж в 1990-х роках. Саме тому не треба дивуватися його сьогоднішній поведінці.

До теми Він не має причини блокувати початок переговорів про вступ України в ЄС, – Зеленський про Орбана

Традиційний спосіб спецслужб

У 1990-ті роки майбутній прем'єр Угорщини дуже активно співпрацював з деякими російськими бандитами на зразок Семена Могилєвича (російський кримінальний авторитет – 24 Канал).

Саме від цих бандитів Орбан отримував фінансові подарунки, які фіксували російські спецслужби. Згодом вони пред'явили йому досьє та запитали, будемо "дружити" чи ми по одному папірцю (з компроматом – 24 Канал) будемо публікувати щодня, щоб зіпсувати твоє політичне майбутнє,
– зазначив ексміністр закордонних справ України.

На його думку, це традиційний спосіб КДБ та ФСБ "посадити на гачок", і Орбан приблизно з 2010 – 2012 років й сидить на цьому "гачку". До того ж він страшенно любить гроші з будь-якої кишені, тільки не зі своєї.

ЄС має вказати Орбану на його місце

Водночас прем'єру Угорщини дозволяють проводити свою політику, адже Євросоюзу зараз важливо підтримувати європейську єдність. В цьому полягає велика проблема.

Проте зараз у багатьох європейських політиків відкрились очі. Вони побачили, на думку Огризка, що реально відбувається. Навіть тримаючи нитку європейської єдності, вони знаходять інструменти, щоб показати таким як Орбан, що їхнє місце "в кутку".

"Сподіваюсь, що щонайменше за пів року Євросоюз почне процес реформування. ЄС необхідно підготуватись до того, що до 2030 року він охопить низку країн, зокрема Україну. В межах цього реформування все ж таки будуть змінені правила голосування, і Орбан та йому подібні будуть "нервово палити в кутку", – наголосив Володимир Огризко.

Як Віктор Орбан перешкоджає членству України в ЄС

  • На саміті Європейської ради, яка відбулась 14 грудня, було ухвалене історичне рішення про початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу. За нього проголосували 26 країн-членів ЄС. Однак Орбан під час голосування вийшов з зали засідання.
  • Ще до початку саміту він виступав проти цього рішення. Хоча за словами президента Франції Еммануеля Макрона, Орбан не буде блокувати процес членства України у ЄС, якщо Київ виконає всі сім умов Єврокомісії.
  • Водночас Угорщина вирішила блокувати фінансову допомогу Україні. Це відбулось під час переговорів лідерів ЄС зокрема щодо надання 50 мільярдів євро нашій. Будапешт наклав вето на рішення щодо фінансової допомоги України. Проте воно не відхилене, а відкладене – до 2024 року.