Видання Business Insider описало чотири місця, які можуть викликати хворобу.

Читайте також: 8 речей, які ми недостатньо очищаємо

Відкидні столики

Згідно з дослідженням, яке провели мікробіологи на замовлення Travel math, найзручнішою точкою доступу до бактерій є саме відкидні столики.

Науковці виявили в середньому 2 155 бактеріальних колоній на квадратний дюйм, зібраних з чотирьох різних поверхонь столику.

Кнопка змивання туалету

Як не дивно, але кнопка змивання туалету дещо чистіша за столики – на квадратному дюймі кнопки виявили 265 бактеріальних колоній, хоче це теж не мало.

Крім того, спеціалісти Медичного коледжу Філадельфійського університету Дрекселя називають санвузол у літаку "одним із найбільш придатних місць для розмноження бактерій, зокрема, кишкової палички".

Експерти радять використовувати паперові рушники, щоб торкатись змішувача чи унітазу.

Кишені спинки

Вчені Auburn University встановили, що бактерії у кишені сидіння можуть жити до тижня.

Фахівці рекомендують уникати перегляду журналів під час польоту, адже вони замінюються лише раз на квартал, коли виходить новий примірник.

Порушення циркадних ритмів

Не лише мікроби викликають недуги від польотів. Зокрема, на здоров’я може вплинути порушення циркадних ритмів. Іншими словами, довгий переліт збиває наш внутрішній годинник і наш організм змушений адаптуватися до нових умов.

Нещодавнє дослідження Кембріджського університету показало, що порушення циркадного ритму людини може понизити захисну функцію імунітету.

Професор Сіднейського університету Стів Сімпсон радить пасажирам, які подорожують на довгих рейсах, починати змінювати свій циркадний ритм до запланованих поїздок.

За кілька днів до поїздки, варто поступово змінювати режими харчування, сну та активності.