Поштовхом протесту стало самоспалення туніського вуличного торговця фруктами Мухаммеда Буазізі, вчинене на знак протесту проти свавілля поліції, яка конфіскувала його товар. Хвиля протесту завершилася відставкою президента і його втечею за кордон. Та це був лише початок. Світом розпочала ходу "Арабська весна".

Успіх Жасминової революції в Тунісі дав поштовх протестам в інших арабських країнах. Серія масових вуличних акцій, революцій та внутрішніх військових конфліктів прокотилася Алжиром, Ліваном, Єгиптом, Єменом, Лівією. Загалом, "Арабська весна" зачепила більш ніж 15 країн. У деяких з них, вона триває і до тепер.

Слідом за Бен Алі владу втратили ще два одіозних диктатори — Хосні Мубарак та Муаммар Каддафі. Останнього народ жорстоко розтерзав прямо на вулиці, а його тіло довго виставлялося в холодильнику одного із супермаркетів як військовий трофей.

Слід зазначити, що не останню роль в самоорганізації населення зіграли соціальні мережі. Там люди домовлялися, коли і де проводити акції, поширювали інформацію та попереджали про небезпеку.