"Я вважаю, що є дві головні причини. Перша - це безвідповідальність керівництва цього підприємства. Друга - це знищення державного екологічного контролю в Україні. Якщо немає екологічного контролю, то ситуація буде погіршуватися", - сказав він у ефірі Українського радіо, пише Gazeta.ua.

Еколог також зазначив, що в Україні багато старих підприємств.

"Це в Калуші на Івано-Франківщині, на Луганщині теж є декілька содових заводів, які зливають соду зі шламу в річку Сіверський Донець, це і запорізькі заводи, це горлівський, єнакіївський, лисичанський заводи. Держава не дає грошей на розбудову очисних споруд", -сказав Борейко.

Нагадаємо, глава держслужби з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських назвав дві імовірні причини аварії на заводі "Стирол" у Горлівці. Це міг бути як людський фактор, так і порушення технологічного процесу.

Однак говорити про остаточні причини до закінчення слідства чиновник вважає передчасним.

Як відомо, 6 серпня, під час аварії на заводі "Стирол" у місті Горлівка на Донеччині загинуло 6 людей. Ще близько 20 - постраждалі.

Місцеві жителі поки що бояться, чи не вплине аварія на стан екології у місті і, відповідно, на їхнє здоров'я. Однак високопосадовці запевняють, що небезпеки немає.