Тому твердження, що електронні цигарки є абсолютно нешкідливим засобом для курців, які хочуть кинути шкідливу звичку, є не зовсім правдивим.

У дослідженні афінських спеціалістів взяли участь 32 людини, які використовували електронні цигарки по 10 хвилин. Втих, хто використовував електронні цигарки, але раніше не курив, опір дихальних шляхів зріс на 202%, а от у курців на 220%.

"Поки ще занадто рано стверджувати, що різні несертифіковані нікотинові продукти, такі як e-цигарки, безпечніші за звичайні, хоча реклама стверджує саме це. Наше дослідження - це лише перший крок у розумінні того, наскільки ці продукти насправді можуть бути небезпечними", - каже один із авторів дослідження Крістіна Граціоу.

Дослідниця каже, що необхідно провести додаткові дослідження, щоб говорити про безпеку електронних цигарок.

З позицією грецьких дослідників погоджуються й Європейська респіраторна асоціація.

"Ми не класифікуємо електронні цигарки в якості безпечної альтернативи паління. Ми рекомендуємо в якості дієвих методів щодо припинення паління варіанти, засновані на клінічних випробуваннях", - пояснив президент асоціації Клаус Рабе.

До слова, американські учені з Університету Буффало довели, що протягом наступних ста років пристрасть до тютюну передчасно відправить на той світ близько мільярда людей.

Британські дослідники стверджують, що кожне 20 лікарняне ліжко займають курці.

Американські вчені дійшли висновку, що жінки, які курять, мають вище лібідо. Пояснюють вони це тим, що нікотин стимулює вироблення гормону, що відповідає за статевий потяг.