"В Україні існує понад 20 міжнародних та національних законодавчих актів, за якими ми повинні працювати в усіх сферах. Однак всі ці закони були ухвалені за різних часів. І я скажу вам, що більшість з них не відповідають сьогоденню", - сказав перший заступник Голови Державної міграційної служби України Віктор Шейбут.

Попри те, що Україна кілька років тому ратифікувала законодавство про реадмісію з країнами ЄС та ще кілька міжнародних угод, проблеми в цій сфері все одно залишилися. Принаймні, так вважають в комітеті. "На сьогодні таких документів ми не маємо з Російською Федерацією і з Білоруссю. Якщо подивитися на шляхи міграції та шляхи нелегальної міграції, то вони, в основному, зараз ідуть через Росію, трохи менше через Білорусь. І це досить серйозне питання", - зазначив голова парламентського комітету з питань забезпечення правоохоронної діяльності Василь Грицак.

Крім того, експерти пропонують впроваджувати системи біометричної ідентифікації мігрантів за допомогою електронних документів.

Зазначимо, за даними експертів, нині на території України перебуває від 5 до майже 7 мільйонів мігрантів, які мають так званий "сумнівний" статус.