Бронежилети, пробиті кулями каски, залишки військових машин, підбитий танк і навіть обгоріла Біблія. У Національному військово-історичному музеї зібрали виставку – історію запеклих боїв на Донбасі. Серед експонатів – докази причетності до війни російської армії. Та найбільше вражають особисті речі загиблих героїв, які передали до музею їхні близькі.

Дружина загиблого полковника В'ячеслава Галви за речами чоловіка сама їздила в зону АТО. Він врятував Маріуполь від російського вторгнення. Тоді вона й гадки не мала, що передасть його військове спорядження до музею. А от мати полеглого 18-річного героя Георгія Тороповського досі не вірить, що експонатом стала залікова книжка її єдиного сина.

Побачити речі своїх побратимів прийшли і бійці. Ігор Ткаченко не може відвести погляду від вітрини, за якою форма його загиблого комбата Олександра Гуменюка.

Експонати виставки, ризикуючи життям, збирали в гарячих точках пошукова група та працівники музею.

Виставка-реквієм "Герої не вмирають" триватиме до весни. Втім, музейники планують чи не щодня поповнювати її новими пам'ятками.

Нагадаємо, комбати ввійшли до Тимчасової слідчої комісії з розслідування катастрофи під Іловайськом. Вона має відновити свою роботу у новій Раді. Комбати називають прізвища тих, з чиєї вини сотні українців загинули.