Гідрофобні речовини дозволяють зберігати одяг і взуття сухими, запобігають корозії транспортних засобів, забезпечують належну гідроізоляцію будівельних конструкцій та покрівельних матеріалів.

Сучасні водовідштовхувальні покриття мають один, але суттєвий недолік: вони не витримують великих навантажень та вразливі до різноманітних чинників. Вирішити цю проблему, схоже, вдалося дослідникам із Мічиганського університету. Учені розробили гідрофобний матеріал, який зберігає свої властивості навіть після серйозних випробувань.

Інноваційний продукт чимось нагадує гуму – гідрофобна поверхня гнучка та еластична, легко набуває потрібної форми. На відміну від сучасних аналогів, які відштовхують воду завдяки особливій геометрії, і які, як наслідок, легко пошкодити, секрет нового матеріалу – в його структурі. Це суміш так званого "фторованого поліуретанового еластомеру" та спеціальних водовідштовхувальних молекул F–POSS, які, за словами розробників, здатні самовідновлюватися "сотні" разів.

Супергідрофобне покриття пройшло серію прискіпливих випробувань у лабораторії. Шмат інноваційного матеріалу нагрівали, світили на нього ультрафіолетом, діяли хімікатами та клали під прес. Усі виклики експериментальний зразок з честю витримав і, що головне, зберіг при цьому свої гідрофобні властивості.

На часі клопіт розробників – комерціалізувати свій винахід, однак уже зараз творці нового матеріалу жартують: епоха брудних курток та забризканого лобового скла підходить до кінця.

Читайте також: Дзеркало майбутнього, яке має штучний інтелект і сенсорний екран