9 листопада у Сполучених Штатах Америки оголосили результати запеклої боротьби між Клінтон і Трампом. Когось вони шокували, а когось – ні.

Що ж сталося за ці три тижні? Журналісти сайту "24" підібрали найважливіші новини за цей період.

Умовно події після виборів можна розділити на блоки: очікування Росії від Трампа, очікування світу від нового президента, очікування України від Дональда Трампа й очікування самих американців від Трампа.

Очікування України від Дональда Трампа

Новий президент Америки – досить ексентрична людина, дії якої важко спрогнозувати. Цю точку зору наперебій підтверджують ледь не усі експерти України.

Звісно, усі сподіваються, що особисті вподобання Трампа не суттєво вплинуть на вектор розвитку США. Хоча і не виключають, що є ризик того, що Трамп суттєво зменшить економічну підтримку України.

Петро Порошенко вже мав першу телефонну розмову із Дональдом Трампом і отримав деякі відповіді щодо анексії Криму і війни на Донбасі.

Очікування світу від Трампа

Старий світ не дуже позитивно віднісся до результатів виборів у США. Один із євродепутатів взагалі назвав Трампа "клоуном".

До того ж новообраний президент заявив про намір відмовитись від участі у Транстихоокеанському партнерстві, за що отримав шквал критики від Ангели Меркель.

Одна з найбільших ІТ-компаній у світі Google також виступила проти Трампа.

Очікування Росії від Трампа

Трамп не тільки не бажає перезавантажувати стосунки з Росією. Але також збирає досить антиросійську команду.

Але Дмитро Пєсков заявив, що побачив "феноменальну близькість" Путіна і Трампа

Хоча усі екперти (крім російських) не вважають Трампа позитивно налаштованим до Росії. Ба більше, що ця перемога наблизила повалення путінського режиму у Росії. Навіть журналісти британських медіа стверджують, що Трамп буде заважати Путіну здійснювати його криваві плани.

Очікування американців від новообраного президента

Трамп оригінально розповів американцям про плани на перші 100 днів президентства. Він не боїться своїх критиків, і навіть запрошує їх у свою команду на посаду держсекретаря.

В той же час, у багатьох штатах люди піднялись на мітинги проти Трампа. І навіть вимагають перерахувати голоси на виборах президента.

Істерія американців дійшла до того, що вони масово спалюють свої кросівки, бо власник бренду оголосив свою підтримку Трампу.

Але в той же час, ще діючий президент Америки Барак Обама провів із Трампом зустріч щодо передачі владних повноважень. І Обама назвав її успішною. Хоча від фотосесії із майбутнім президентом США відмовився.

В результаті протесті у США почали перераховувати кількість голосів у кожному штаті.

Читайте також: Династія Трампа: що відомо про нащадків 45-го президента США