Про це сама Дзюбенко-Мейс написала на своїй сторінці у Facebook у пості із назвою "Як я не запалила свічку".

"Мене туди взагалі не запрошували і навіть у сам музей мене сьогодні не пропустила президентська охорона і дивні заклопотані людці із стосами списків, в яких моє ім’я навіть шукати відмовилися. Я принижено тупцяла перед ними добрих півгодини, показувала паспорт, показувала на плакат свого чоловіка і намагалася пояснити, що я його дружина, що, зрештою редактор-упорядник його книг, що редактор книги Лідії Коваленко і Володимира Маняка, що я щойно з відрядження, де проводила вечори пам’яті у школах, бібліотеках, що я мушу там бути, бо мене чекають журналісти і взагалі я маю право… Наївна", — написала вдова Мейса.

ЯК Я НЕ ЗАПАЛИЛА СВІЧКУНі, мої свічечки на моїх вікнах горять, і біля пам’ятного знака на Михайлівській площі також. А ...

Posted by Наталя Дзюбенко-Мейс on 28 листопад 2015 р.

Довідка: Джеймс Мейс — американський історик, голова Комісії Конгресу США зі збору свідчень очевидців голоду, автор безлічі публікацій про Голодомор. Саме завдяки його дослідженням світ дізнався про Голодомор в Україні.

Експозиція "Люди Правди" присвячена людям, які зберігали і поширювали свідчення про Голодомор, серед яких і Джеймс Мейс. Виставку підготував Український інститут національної пам'яті для "Меморіалу жертв Голодомору" у Києві.

Нагадаємо, 28 листопада у пам'ять про жертв геноциду українського народу в кожній домівці запалили свічки. Від трьох голодоморів, штучно організованих окупаційною радянською владою, у 20-му столітті в нашій країні загинуло від 4 до 10 мільйонів людей.