Священика, який у роки Другої Світової війни був заарештований за допомогу євреям та спалений у крематорії концтабору Майданек. Нагороджували за міжнаціональне та міжрелігійне порозуміння, гуманізм та героїчні вчинки. Гідних обирали і з України, і з-за її меж – письменників, науковців, політиків.

"Сама ідея вибору різних кандидатів полягала в тому, щоб показати широту постаті і діяльності отця Омеляна Ковча. Ми бачимо тут представників різних національностей – українці, євреї, поляки, а, зокрема, ті люди, які десь у своїй діяльності взоруються на образ і постать отця Омеляна і його справу продовжують", - каже глава УГКЦ Святослав Шевчук.

"Він у нацистському концтаборі – виявив повну гуманність, був вповні людиною, вповні реалізував себе. Він у найгірших обставинах став прикладом для інших. І ця нагорода нас тепер зобов’язує – це заставляє думати", - каже ректор Католицького Університету Борис Гудзяк.

Зокрема, отримав цьогоріч почесну нагороду представник уряду Польщі – заступник міністра внутрішніх справ – Томаш Семоньяк – за розвиток відносин між українцями та поляками. Політик долучився до вирішення справи про передачу Народного Дому у Перемишлі українській громаді.

"Ця нагорода – підтвердження великої праці багатьох людей і в Польщі, і в Україні. Адже насправді, дуже багато людей по обидва боки кордону працюють на користь співпраці між народами. Це наша спільна відзнака", - каже заступник міністра внутрішніх справ Польщі Томаш Семоньяк.

Вручення відзнаки провели в рамках святкування десятої річниці візиту в Україну Папи Римського Івана Павла ІІ, адже саме за його ініціативи 2001 року Ковча було беатифіковано.