У своєму свіжому звіті Інститут з вивчення війни зауважив, що ворог має обмежену здатність оборонятися від контратак ЗСУ біля Бахмута. Причиною цього стали проблеми з боєздатністю військ окупантів, а також виснаженість особового складу.

Читайте також Парад до "Дня перемоги" свідчить, що втрати Росії більші, ніж усі гадають, – The Telegraph

72-га бригада як символ нікчемності армії Росії

Цей блок звіту присвячений 72-й окремій мотострілецькій бригаді. В Інституті зауважили, що вона – символ багатьох місцевих проблем з формуванням сил, з якими постійно стикаються військові країни-агресорки.

Укладачі звіту ще 7 серпня 2022 року повідомляли, що 72-а окрема мотострілецька бригада формується в Оренбурзькій області. Вона входила до складу 3-го армійського корпусу. Це нове формування, створене у 2022 році. І складається воно здебільшого з добровольців.

Вже у вересні 2022 року Forbes повідомив про розгортання 3-го армійського корпусу у Харківській області. Він зазначив, що контрнаступ ЗСУ на Харківщині знищив частину корпусу, серед якого була і та сама 72-га бригада.

Тоді ж українські ЗМІ припустили, що її елементи передислокувалися до Миколаївської області. В Інституті зауважили, що не можуть достеменно сказати, куди саме перекинули бригаду. Водночас, кажуть аналітики, дуже ймовірно, що ті елементи бригади, які передислокували під Бахмут, не діють у повному обсязі.

Очевидне залучення російським військовим командуванням елементів формування, яке зазнало двох поразок поспіль, до Бахмутського напрямку разом з уже виснаженими елементами "Вагнера", ймовірно, надає українським військам можливості, які вони можуть використати, обмежившись обмеженими контратаками,
– кажуть у звіті.

Водночас у ньому звертають увагу на російського воєнкора, який посилається на командира з ПВК "Вагнера", що діє у районі Бахмута. Він повідомив, що ймовірний відхід 72-ї бригади – наслідок непорозумінь між командуванням самої бригади та найманцями.

В Інституті кажуть, що проблеми з ситуативним залученням різних виснажених угруповань під Бахмут, а також очевидні збої в управлінні та контролі, ймовірно, стануть на заваді ворогові у цьому районі. Через усе це він може зазнати труднощів у спробах ефективно оборонятися від наших захисників.

Що відомо про втечу 72-ї бригади

  • Зауважимо, що 9 травня у Пригожина почалася чергова атака паніки. Він бідкався на ситуацію у Бахмуті. Зокрема, повідомив про те, що з одного з флангів втік підрозділ 72-ї бригади. Через їхні дії, стверджував "кухар Путіна", оголився фронт завширшки майже 2 кілометри та глибиною 500 метрів.
  • Слова ватажка ПВК "Вагнера" підтвердили у ЗСУ. Там повідомили про втечу 72-ї бригади, а також зазначили, що ворог внаслідок цього втратив ще 500 своїх бійців.
  • Згодом Андрій Білецький поділився деталями. Він зазначив, що нашим захисникам вдалося повністю знищити 6 та 8 роти цієї бригади. Крім того, вони ліквідували бригадну розвідку та перетворили на брухт велику кількість техніки.
  • До слова, не всім бійцям бригади вдалося втекти від ЗСУ. Андрій Білецький виклав відео, на якому можна побачити п'ятьох полонених. На ролику окупанти розповідають, що до них ніхто погано не ставиться.