Як абітурієнтам в окупації вступити до вишів
Оскільки у них немає можливості виїхати з окупованих районів, їм надали право дистанційного вступу. Про це повідомила голова підкомітету з питань вищої освіти освітнього комітету Верховної Ради Юлія Гришина. Вона підкреслила, що кожна українська дитина отримає можливість здобути освіту та будувати своє майбутнє саме в Україні.
Зауважте Дошкільнят-переселенців зараховуватимуть у садочки за місцем тимчасового проживання
Вступники, які не мають можливості виїхати з окупованих територій і скласти мультипредметний тест (НМТ), зможуть пройти вступні випробування у форматі дистанційної індивідуальної усної співбесіди або творчого конкурсу,
– заявила вона.
При цьому такі вимоги залишаються для тих, хто має намір вступити на державне замовлення. Абітурієнтам, які готові навчатися на контракті, буде достатньо лише відправити у відповідний виш мотиваційний лист. Після цього на них чекає наступний етап – позитивна оцінка за підсумками випробовувань.
Вступникам треба отримати позитивну оцінку
Гришина зазначила, що усі вступники з окупованих територій, які отримають позитивну оцінку за підсумками вступних випробувань – зможуть використати спеціальну квоту (квота-2) для вступу до вишів. Або, за бажанням, вони отримають право гарантованого вступу до навчальних закладів фахової передвищої освіти. Мовиться про коледжі.
МОН розповіло, якою буде вступна кампанія під час війни
Попри те, що в Україні триває війна, й поки ніхто не може сказати, коли все закінчиться, Міністерство освіти і науки закликає вступати до вишей. Цьогоріч процедура вступа дещо змінена – замість традиційного ЗНО абітурієнти складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ). Він міститиме завдання з:
- української мови,
- математики,
- історії України.
Одразу після його складання оголошуються оцінки за кожен із предметів.
Також у МОН ще раніше повідомляли, що всі матимуть рівний доступ до вступу у виші: подання документів через Інтернет, дистанційні співбесіди, творчі конкурси, фахові іспити, підтвердження місця навчання з будь-якої точки світу.
Також буде застосовуватися краща практика світових університетів – мотиваційні листи. Якщо дитина хоче потрапити на бюджет, вони допоможуть рейтингувати вступників з однаковим конкурсним балом, а при вступі на контракт – рейтингувати в цілому.
Щодо вступу на магістратуру, то бакалаври складатимуть магістерський тест навчальної компетентності (МТНК).
Може зацікавити – українські діти можуть безкоштовно продовжувати навчання під час війни: дивіться відео