Того року він якраз придбав собі дорогу камеру, тож захопив її зі собою. Близько полудня дня він разом із секретаркою вийшов на вулицю, аби знайти місце з кращим кутом огляду – ним стане бетонний блок висотою 1,2 метра. Абрахам почувався невпевнено на ньому, але кортеж уже під'їжджає, часу шукати іншого місця нема, тож він просить секретарку притримати його ззаду.
Читайте також: Петро Балабуєв – творець найбільших літаків у світі
Президент усе ближче, усміхнено махає рукою жителям Далласу. Кеннеді от-от порівняється з Абрахамом. Дорожній знак трохи перекриває президентський кортеж. Ще мить і Абрам відзніме 26 секунд відео, які задокументують убивство 35 керманича США.
Джон та Жаклін Кеннеді
Абрахам Запрудер народився в містечку Ковель у 1905 році. Закінчив усього 4 класи школи, а у 15 років разом з батьками емігрує до Нью-Йорка, де влаштовується на фабрику одягу. У легкій промисловості він залишиться на все життя, у 1949 році відкривши компанію з пошиття жіночого одягу. Саме біля неї зараз і рухався лімузин Кеннеді.
Абрахам Запрудер
Машина виїхала з-за дорожнього знаку, було помітно, що президент тримається за шию. А ще за мить постріл в голову. Абрам був приголомшений, почав кричати "Вони його вбили! Вони його вбили". До чоловіка одразу підбіг репортер і попросив передати плівку своєму знайомому офіцеру з Секретної служби. Разом вони прямують до телевізійного каналу, щоб скопіювати відео, зрештою хотіли й одразу показати його глядачам, але їхня техніка не сприймала плівку "Кодак". Тож журналіст лише зумів взяти в Абрама інтерв'ю. Того ж вечора у цифровій лабораторії "Кодак" вони зроблять 3 копії плівки, дві з яких заберуть спецагенти.
Після появи Запрудера на телебаченні, за ним миттю починають полювати журналісти, намагаючись викупити унікальне відео. Абрахам продасть свою копію виданню Life за 50 тисяч доларів, а наступного дня ті викуплять усі права на відео за додаткові 100 тисяч. Загалом це понад 1 мільйон за сучасними мірками. Шосту частину Запрудер передасть дружині поліцейського, якого Лі Освальд убив того зловісного дня. А вже у 1999 році уряд викупив запис Запрудера за 16 млн доларів.
Лі Освальд – вбивця Джона Кеннеді
29 листопада Life розбив на кадри це відео і оприлюднив їх на розвороті. Щоправда, кадру номер 313, де куля потрапляє в голову, не розмістили на прохання самого Абрахама.
Через 10 місяців Слідча комісія на чолі з суддею Ворреном заявить, що Лі Харві Освальд діяв наодинці та не був замішаний у змові. Громадяни США повірили в цю версію.
Читайте також: Грім-2 – кращий ракетний комплекс України часів незалежності
12 років після вбивства повне відео Абрахама показали у програмі Good Night America. Світ уперше побачив цей кадр. Він і породив хвилю запитань, адже для такого поранення куля мала йти спереду, а от Освальд стріляв ззаду. Пригадалось і інтерв'ю Запрудера, де той говорив, що куля летіла з-за його правого вуха. З того часу у США не стихають конспірологічні теорії і щоразу знаходяться нові версії подій.
У жовтні 2017 року президент Дональд Трамп написав у твітеррі, що настав час оприлюднити всі дані щодо вбивства Кеннеді. Так, стало відомо, що Освальд спілкувався з офіцером КДБ у російському консульстві у Мексиці. Знало ФБР і про наміри групи осіб прибрати того ж таки Лі Освальда.