Пряма трансляція на
Останні випуски

Абрахам Запрудер – українець, який зафільмував найзагадковіше вбивство президента США

22 листопада 1963 року Даллас із самого ранку готувався до візиту президента США – Джона Кеннеді. Подружжя прибуло літаком, Жаклін яскраво вирізнялась у своєму рожевому костюмі. Навіть погода покращилася, з самого ранку падав дощ, а зараз яскраво світило сонце. Абрахам Запрудер був власником компанії, яка шила жіночі сукні. Так сталося, що маршрут президента мав пролягати саме біля його офісу.

Того року він якраз придбав собі дорогу камеру, тож захопив її зі собою. Близько полудня дня він разом із секретаркою вийшов на вулицю, аби знайти місце з кращим кутом огляду – ним стане бетонний блок висотою 1,2 метра. Абрахам почувався невпевнено на ньому, але кортеж уже під'їжджає, часу шукати іншого місця нема, тож він просить секретарку притримати його ззаду.

Читайте також: Петро Балабуєв – творець найбільших літаків у світі

Президент усе ближче, усміхнено махає рукою жителям Далласу. Кеннеді от-от порівняється з Абрахамом. Дорожній знак трохи перекриває президентський кортеж. Ще мить і Абрам відзніме 26 секунд відео, які задокументують убивство 35 керманича США.

Джон та Жаклін Кеннеді
Джон та Жаклін Кеннеді

Абрахам Запрудер народився в містечку Ковель у 1905 році. Закінчив усього 4 класи школи, а у 15 років разом з батьками емігрує до Нью-Йорка, де влаштовується на фабрику одягу. У легкій промисловості він залишиться на все життя, у 1949 році відкривши компанію з пошиття жіночого одягу. Саме біля неї зараз і рухався лімузин Кеннеді.

Абрахам Запрудер
Абрахам Запрудер

Машина виїхала з-за дорожнього знаку, було помітно, що президент тримається за шию. А ще за мить постріл в голову. Абрам був приголомшений, почав кричати "Вони його вбили! Вони його вбили". До чоловіка одразу підбіг репортер і попросив передати плівку своєму знайомому офіцеру з Секретної служби. Разом вони прямують до телевізійного каналу, щоб скопіювати відео, зрештою хотіли й одразу показати його глядачам, але їхня техніка не сприймала плівку "Кодак". Тож журналіст лише зумів взяти в Абрама інтерв'ю. Того ж вечора у цифровій лабораторії "Кодак" вони зроблять 3 копії плівки, дві з яких заберуть спецагенти.

Після появи Запрудера на телебаченні, за ним миттю починають полювати журналісти, намагаючись викупити унікальне відео. Абрахам продасть свою копію виданню Life за 50 тисяч доларів, а наступного дня ті викуплять усі права на відео за додаткові 100 тисяч. Загалом це понад 1 мільйон за сучасними мірками. Шосту частину Запрудер передасть дружині поліцейського, якого Лі Освальд убив того зловісного дня. А вже у 1999 році уряд викупив запис Запрудера за 16 млн доларів.

Лі Освальд
Лі Освальд – вбивця Джона Кеннеді

29 листопада Life розбив на кадри це відео і оприлюднив їх на розвороті. Щоправда, кадру номер 313, де куля потрапляє в голову, не розмістили на прохання самого Абрахама.

Через 10 місяців Слідча комісія на чолі з суддею Ворреном заявить, що Лі Харві Освальд діяв наодинці та не був замішаний у змові. Громадяни США повірили в цю версію.

Читайте також: Грім-2 – кращий ракетний комплекс України часів незалежності

12 років після вбивства повне відео Абрахама показали у програмі Good Night America. Світ уперше побачив цей кадр. Він і породив хвилю запитань, адже для такого поранення куля мала йти спереду, а от Освальд стріляв ззаду. Пригадалось і інтерв'ю Запрудера, де той говорив, що куля летіла з-за його правого вуха. З того часу у США не стихають конспірологічні теорії і щоразу знаходяться нові версії подій.

У жовтні 2017 року президент Дональд Трамп написав у твітеррі, що настав час оприлюднити всі дані щодо вбивства Кеннеді. Так, стало відомо, що Освальд спілкувався з офіцером КДБ у російському консульстві у Мексиці. Знало ФБР і про наміри групи осіб прибрати того ж таки Лі Освальда.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі