У Європі планують повертати мита на наші товари
Єврокомісар з питань сільського господарства Крістоф Хансен анонсував угоду в рамках торговельної угоди DCFTA (Поглиблена і всеохопна зона вільної торгівлі), повідомляє 24 Канал із посиланням на RMF FM. Вона є частиною Угоди про асоціацію між ЄС та Україною 2016 року.
Читайте також Українські виробники відновили безмитне постачання цукру до ЄС
Я думаю, що ми повинні працювати в рамках DCFTA,
– сказав єврокомісар.
Видання зазначає, що йдеться про угоду в рамках ПВЗВТ (DCFTA) (стаття 29), яка означатиме взаємну лібералізацію торгівлі, але не, як у нині чинному регламенті, "лише на користь України". Від цього виграють як українські, так і європейські компанії. У деяких випадках це може означати встановлення квот на чутливу сільськогосподарську продукцію з України та нові захисні положення.
Важливо! Угода в рамках ПВЗВТ також означатиме, що Україна повинна буде адаптуватися до стандартів безпеки харчових продуктів і добробуту тварин, які діють в ЄС. Усе це слугувало б поступовій інтеграції України до єдиного ринку з метою її майбутнього членства в ЄС.
Яка користь від переходу на нову систему
Хансен також наголошує, що більшість міністрів сільського господарства висловилися за більш стабільну угоду про ПВЗВТ, а не за продовження ATM (попередня постанова, яка лібералізувала торгівлю з Україною). За даними RMF FM, Єврокомісія вже почала переговори з Україною щодо нової угоди, але поки що на технічному рівні, щоб підготувати самі переговори, які незабаром розпочнуться.
Я думаю, що цього разу заходи підтримки України зменшаться. Квоти на українську сільськогосподарську продукцію будуть нижчими, ніж зараз,
– запевнив єврокомісар.
Зверніть увагу! Міністри сільського господарства ЄС вже дали початкові вказівки щодо того, як діяти в рамках угоди про асоціацію, але міністри, відповідальні за торгівлю, ще не зайняли позиції. Очевидно, що є перевага переходу до ПВЗВТ, де потрібно буде визначити нові обсяги експорту та імпорту, сказав комісар Гансен. ПВЗВТ буде найкращим вибором, сказав він.
Комісар додав, що йдеться не лише про "кількість", а й про "стандарти" (якість і безпека). Угода про асоціацію також покликана підготувати Україну до членства в ЄС. Співрозмовники RMF FM в ЄК наголошують, що переговори щодо угоди є "дуже чутливими" через те, що за справою будуть уважно стежити фермери ЄС, а також через те, що Україна перебуває у стані війни та хоче мати найкращі умови торгівлі.