Дозвіл, розробка документації та узгодження проєкту

Для отримання дозволу на розроблення документації із землеустрою до органу місцевого самоврядування потрібно подати клопотання.

Читайте також Хто може отримати земельну ділянку в Україні у 2024 році: процедура та особливості

А також такі документи:

  • що підтверджують громадянство України (паспорт громадянина України тощо);
  • графічні матеріали, у яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки;
  • право власності на житловий будинок (у випадку, якщо на земельній ділянці, розташований житловий будинок, право власності на який зареєстровано).

Для розроблення документації із землеустрою потрібно вибрати землевпорядну організацію, укласти з нею договір. До вибору землевпорядної організації слід поставитися дуже серйозно і відповідально, адже помилка землевпорядної організації може стати причиною відмови у реєстрації земельної ділянки.

Подання на реєстрацію, затвердження документації та передача у власність

Після розроблення та погодження документації із землеустрою заявник звертається до територіального органу Держгеокадастру для державної реєстрації земельної ділянки, щоб отримати витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Документи для державної реєстрації земельної ділянки приймаються через ЦНАП:

  • заява про державну реєстрацію земельної ділянки за формою, встановленою Порядком ведення Державного земельного кадастру;
  • документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України тощо);
  • оригінал погодженої документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (разом з позитивним висновком державної експертизи землевпорядної документації у разі, коли така документація підлягає обов’язковій державній експертизі).

Зареєструвавши земельну ділянку в Державному земельному кадастрі та отримавши Витяг з ДЗК на ділянку, заявник звертається до органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу у власність земельної ділянки. Розглянувши клопотання, відповідна сільська, селищна, міська рада приймає рішення про затвердження документації із землеустрою та передачу у власність земельної ділянки.

Реєстрація права власності на ділянку

Щоб зареєструвати права власності заявник звертається до нотаріуса, або до державного реєстратора речових прав. Задля реєстрації земельної ділянки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно знадобляться такі документи:

  • рішення органу місцевого самоврядування про затвердження документації із землеустрою та передачу у власність земельної ділянки;
  • копія та оригінал паспорту заявника;
  • копія та оригінал ідентифікаційного номера заявника;
  • витяг з Державного земельного кадастру;
  • підтвердження оплати адміністративного збору (0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).