Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Євген Магда, коментуючи результати роботи правоохоронних органів.

Луценко практично щодня створює інформаційні приводи і може переломити сприйняття Генпрокуратури в суспільстві на користь правоохоронців. Це достатньо тривалий процес, тому що негативний образ ГПУ формувався багато років,
– зазначив експерт.

При цьому, вважає Євген Магда, новий генпрокурор непогано справляться зі своїми зобов’язаннями. Зокрема, Юрій Луценко 27 липня особисто вручив повідомлення про підозру судді Вищого господарського суду Віктору Швецю.

"Процедура передбачена законом, але раніше такого не було", – зауважив він.

Що стосується діяльності антикорупційного бюро, то, за словами політолога, у НАБУ більше можливостей, тому що це нова структура. Без негативного шлейфу.

НАБУ відповідає високому суспільному запиту на подолання корупції. Їхня робота свідчить про позитивні тенденції. Зокрема, в розслідуванні справи щодо народного депутата Онищенка слідчі уклали угоду про співпрацю з одним із обвинувачених,
– нагадав експерт.

В той же час, на думку Євгена Магди, зараз правоохоронці, з одного боку, виконують суспільний запит на боротьбу з корупцією, яка роз’їдає Україну. З іншого, не варто очікувати, що ці проблеми будуть вирішені за один день.

Що стосується розслідування резонансного вбивства журналіста Павла Шеремета, то, за словами політолога, з одного боку, це дуже серйозний виклик для ГПУ і подразник для правоохоронців. З іншого, це вбивство не буде розкрите за день.

Злочин ретельно готували. Очевидно, прораховувався і спосіб прикриття. Тому результату не варто очікувати в короткі терміни, – зазначив експерт.

Але ГПУ і НАБУ, вважає Євген Магда, не можна зупинятися на досягнутому. Як тільки вони зупиняться, може розпочатися зворотній процес, відбутися реванш.

Читайте також: Справа честі: які гучні справи повинні розслідувати Генпрокуратура і Антикорупційне бюро