Біографія Олексія Чернишова

Олексій Чернишов народився 4 вересня 1977 року у Харкові.

Важливо! Рада призначила новий уряд Шмигаля: список міністрів

Освіта

У Харкові отримав дві освіти: економіста та юриста. У 1999 році він закінчив Харківський гуманітарний університет "Народна українська академія", у 2002-му – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.

Після отримання першої освіти Чернишов продовжив навчання за кордоном. Він вирушив в американський штат Пенсильванія, де пройшов програму з управління проєктами на базі компанії Westinghouse.

Кар'єра

Ще студентом Чернишов почав працювати у продуктовій компанії Telesens. Вона займається розробкою і впровадженням промислових програмних рішень. З 2004 до 2013 року обіймав керівні посади у концерні АВЕК, який належить одному з найвпливовіших харків'ян – бізнесменові й політику Олександру Фельдману. Чернишов спочатку був заступником президента з розвитку, потім він очолив концерн. Також обіймав посаду голови наглядової ради.

У 2012 році Чернишов створив власну інвестиційно-девелоперську компанію Eastgate Development. Вона займалася великими проєктами комерційної нерухомості, залученням закордонних інвестицій в країну. Після цього з'явилися ще 2 інвестиційні компанії: VI2 Partner та Kyiv Vision Foundation. Остання займається не лише інвестиціями, але й популяризує українську культуру та сучасне мистецтво.


Олексій Чернишов / Фото: фейсбук Чернишова

Які ще компанії належать Чернишову:

 • "АМ Проперті Груп".
 • Cornicularius Limited.
 • Fashion Retail LTD.
 • Половина компанії "Блум Девелопмент".

У жовтні 2019 року бізнесмен та інвестор став чиновником. Президент Володимир Зеленський призначив Чернишова головою Київської облдержадміністрації.

Особисте життя

Олексій Чернишов одружений. Його дружина Світлана кандидат філологічних наук і доцент кафедри іноземних мов історичного і філософського факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Подружжя Чернишових має двоє синів: Михайла та Івана.

Статки та майно

Майбутній міністр володіє квартирою у Києві, площею 208,7 метра квадратних, житловим будинком та земельною ділянкою на Київщині. На дружину Чернишова записані квартира у Нікополі та ще 3 – у столиці. Також Чернишов задекларував цінні годинники бренду Rolex, Patek Philippe Nautilus, Ulysse Nardin, A. Lange & Sohne, Cartier.

Автопарк подружжя:

 • Land Rover Autobiography.
 • Mercedes-Benz S500.
 • Skoda Octavia A5.
 • Land Rover.

Готівкою Чернишов зберігає 7,4 мільйона гривень, 501 тисячу доларів та 54,4 тисячі євро.

Цікаво: Денис Шмигаль очолив Кабінет міністрів: що про нього відомо

Скандали

Олексія Чернишова ЗМІ називають близьким партнером відразу декількох впливових персон в українському політикумі. Він є давнім соратником народного депутата з "Опозиційної платформи – За життя" Олександра Фельдмана. Раніше Чернишов навіть очолював концерн, який заснував Фельдман".

Також його пов'язують з олігархом Ігорем Коломойським. Журналіст і колишній парламентарій Сергій Лещенко стверджує, "що Коломойський нібито зустрічався з Чернишовим і погодив його кандидатуру".

Що відомо про призначення Олексія Чернишова

На позачерговому засіданні Верховної Ради 4 березня прем'єр-міністр Олесій Гончарук пішов у відставку. Разом з ним пішли всі міністри, окрім 4 посадовців, які залишаться на своїх посадах у новому уряді Шмигаля:

 • віцепрем'єр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров;
 • міністр юстиції Денис Малюська;
 • міністр внутрішніх справ Арсен Аваков;
 • міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Олексій Чернишов очолив Міністерство розвитку громад і територій, яким раніше керував Денис Шмигаль, а до нього – Альона Бабак. За призначення Чернишова разом з іншими міністрами Верховна Рада проголосувала 4 березня.