Про це стало відомо ввечері 21 травня. На сайті очільника Польщі зазначили, що він виступить із посланням як перший глава іноземної держави з початку повномасштабної війни.

До теми Болючі для Росії рішення союзників показують, що вона не править світом, – Дуда

Розповів про попередню зустріч із Зеленським

Востаннє президент Польщі приїжджав до Києва за день до вторгнення Росії. Він покинув територію нашої країни лише за кілька годин до того, як це сталося. 21 травня Дуда розповів, що його тоді дуже зворушило спілкування з президентом України. Зокрема те, що Володимир Зеленський сказав "Анджею, можливо, ми бачимося востаннє".

Я почув: "Росіяни думають, що ми не боротимемося, але вони помиляються. У нас є досвідчені бійці, які воюють вісім років і вправні в бою. Це зовсім інша Україна та зовсім інша українська армія ніж та, що була у 2014 році",
– згадав тодішню зустріч президент Польщі.

Також в цьому інтерв'ю Дуда сказав, що Зеленський є його другом. Тому він щиро боявся більше його не почути й після вторгнення дзвонив президенту України щодня.

Анджей Дуда прибув до України та планує виступити в Раді
Анджей Дуда та Володимир Зеленський 23 лютого / Фото KPRP, Jakub Szymchuk

Що було відомо про ту зустріч раніше

Також 23 лютого до Києва також прибув президент Литви Ґітанас Науседа. Вони разом із польським президентом висловили солідарність президенту України Володимиру Зеленському та нашому народу.

Також він попросив у Росії дотримуватися миру. Він тоді ще зазначив, що ескалація Москви є також загрозою для східного флангу НАТО і цілого ЄС.

Що Польща робить для нашої країни

З перших днів вторгнення Польща почала приймати біженців з України. Лише за тижні вторгнення там перебували півтора мільйона українців, які були змушені втікати від війни. 11 березня Володимир Зеленський виступив перед Сеймом Польщі та акцентував, що він вдячний за все, що робить сусідня країна.

Проте від того часу було й багато іншої підтримки. Зокрема, зараз великою проблемою є те, що Україна не може експортувати своє зерно та іншу агропродукцію морем. Тому вже почалося значне посилення співпрацю щодо експорту з Польщею. у найближчі місяці це дозволить збільшити вивезення зернових хоча б до 2 – 2,5 мільйона тонн на місяць.

Також Польща максимально спростила умови ввезення палива на територію України. Це два дуже важливих внески в нашу економічну стабільність. Але вона є лише малою частиною того, наскільки нас підтримує ця держава.

Зауважте – Дуда заявив, що Росію змусять виплатити контрибуції: дивіться відео